Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Музей - садиба І.П.Котляревського


  • Адреса
  • Графік роботи
    з 10 до 18 год. - (весінньо-літній сезон)
    з 09 до 17 год. - (осінньо-зимовий сезон)
    Останній вівторок кожного місяця - санітарний день

Музей очолює директор – Яременко Руслан Миколайович.
Завідувач філіалу – Голубнича Марина Володимирівна.

1969 року у двохсоті роковини від дня народження Івана Котляревського у Полтаві, за акварельним ескізом Т.Г.Шевченка, відновлено ще одне дороге місце, пов’язане з ім’ям письменника, - його садибу, яка стала філіалом літературно-меморіального музею І. Котляревського.

Весь свій вік прожив Іван Петрович у хаті, успадкованій ще від діда - диякона Успенського кафедрального собору. Місце, де розташована садиба, - старовинний куточок Полтави, який земляки поета символічно назвали Івановою горою. Це улюблене місце відпочинку полтавців та гостей міста. Звідси видно Хрестовоздвиженський монастир, який пам’ятає полковника Мартина Пушкаря і Марусю Чурай, а з Білої альтанки відкриваються чудові краєвиди понад Ворсклою.

У будинку - п’ять кімнат, як і було за життя письменника: кабінет, світлиця, вітальня, опочивальня та кухня. Вхід до них, як і раніше був, з сіней.

У максимально точно відновлених відповідно до спогадів сучасників поета інтер’єрах меморіального будинку зберігаються речі, що належали І. П. Котляревському, експонуються його нагороди, рукописні сторінки творів, а також меблі, предмети дворянського вжитку тієї епохи.

На території садиби можна оглянути господарські споруди, які повністю відновлені у їх первісному вигляді.

За життя І. П. Котляревського навколо хати був фруктовий сад, де росли традиційні для України яблуні, груші, вишні, сливи, абрикоси, горіхи. Ландшафт садиби відновлений відповідно до її первісного образу. Справжньою окрасою садово-паркової зони є кущі калини, оспіваної у народних піснях, як символ України.

Народний поет і класик української літератури дуже любив квіти. Вони росли у нього не тільки попід хатою, але й у саду, під парканом, коло воріт... Чорнобривці, айстри, півонії, ружі, тюльпани, рута-м’ята огортають дім пахощами з ранньої весни до пізньої осені, надаючи цьому куточку Полтави пісенно-поетичного та істинно українського образу.

Ця садиба справді є куточком казки і дитинства, де жив чарівник слова і пера, великий український поет Іван Котляревський.

Щорічно музейний комплекс І. П. Котляревського відвідують близько 40 тисяч чоловік, проводиться 1500 екскурсій.