Дівоча мрія – весільний вінок
28 червня в музеї Володимира Короленка відбулася зустріч з майстринею з відтворення жіночих головних уборів Катериною Штепою та представниками Полтавського єврейського фонду Хесед Нефеш. Майстринею була проведена екскурсія по виставці: «Дівоча мрія – весільний вінок», яка представляє не тільки відтворення давніх вінків як мистецьких предметів, а й цілісні комплекси головних уборів з усіма їхніми атрибутами. Відвідувачі дізналися, що для Полтавщини минулих століть характерним був вінкоподібний головний убір з хустки, обгорнутої навколо чола, залишаючи маківку відкритою. Ці пов'язки можна було купити або створити самостійно зі звичайної хустки.
Завдяки художнім роботам дослідника Опанаса Сластіона, майстриня Катерина Штепа відтворила типові головні убори дівчат Полтавщини, які відвідувачі змогли оглянути на виставці.
Особливе місце в експозиції займає весільний вінець – омріяний та бажаний для кожної дівчини. Його виготовляли зі штучних матеріалів, але хустка залишалася невід’ємною частиною. Реконструкція весільного головного убору на виставці відтворена за зразком весільного фото сестер Стріха, які у 1957 році вийшли заміж в один день. Особливо відвідувачів зацікавив реконструйований «чубатий вінок», також відомий як «полтавський», хоча етнографічно місцевість його побутування тепер належить до Черкаської області.
І наостанок, присутні з задоволенням прогулялися Короленківським меморіальним садом.