Підтримайте Україну — перекажіть гроші для ЗСУ

Етнографічне дійство «Літнє сонцестояння: традиції наших предків»


6 липня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулось етнографічне дійство «Літнє сонцестояння: традиції наших предків».
Одним з найцікавіших свят у народному календарі українців є свято Купала, яке відзначається в день літнього сонцестояння, у день після найкоротшої ночі коли сонце приходить до зеніту.
Купальська обрядовість належить до найдавніших часів, до первісних поезій та ритуалів. У обрядах відобразились погляди людини на оточуючий світ, життя у злагоді з природою, розуміння добра і зла. Тому свято Купала – це цілий комплекс захисних обрядів і магічних ритуалів для вбереження від нечистої сили, мороку і зла.
За життя Панаса Мирного на Кобищанах традиційно святкували Івана Купала. В одному із своїх текстів – «За водою», – автор детально описує давнє дійство.
За творами письменника і спогадами родини на садибі Панаса Мирного відтворили головні звіичаї купальського свята – плетіння вінків і створення купальського гільця, обрядові танці і народні пісні, пошук чарівної квітки папороті.

Директорка Ольга ТЮТЮННИК