Мурали Полтави
Серія публікацій до Дня міста, присвячених стінописам Полтави — яскравим мистецьким акцентам, що перетворюють наше місто на галерею просто неба. Кожен із них — не лише прикраса, а й історія, зафіксована на стіні: про людей, події, символи та дух Полтави. Запрошуємо разом відкрити їхнє значення, авторів і місця, які вони прикрашають.
Мурал на стіні дитячого садочку по вул. Європейській, 5. Створили мурал два полтавських художники Антон Кравченко та Олександр Фастовець. Частину суми зібрали через спільноту VPLT, частину просто дали перехожі, решту коштів внесли самі художники. Робота над картиною тривала тиждень. В центрі картини розміщується дівчина в національному вбранні. Вона тримає в руках герб України. На голові вінок із розпущеними стрічками. Ліворуч від неї розташовані прикордонники, а праворуч піхотинці ЗСУ. Поряд стоїть боєць «Азову» із котиком в руках, а на землі бігає песик із кличкою «Патрон», який допомагає рятувальникам розміновувати звільнені від окупантів території. Було два варіанти малюнку на стіні. На першому ескізі дівчина мала крила і тримала в руках меч, а у другому варіанті — серце. Полтавська влада вибрала менш агресивний варіант із серцем і дала дозвіл на роботи.
Мурал у перекладі з іспанської мови означає «muro», тобто «стіна», «настінний розпис». Мурали є видом монументального мистецтва. Попри критиків, які розцінюють вуличний живопис як ознаку занепаду мистецтва, творці муралів стверджують, що це - демократична форма мистецтва. Мурал-арт в Україні почав набувати популярності ще в 1990-х, але його почали визнавати тільки останні п’ятнадцять років. На фасадах будинків, парканах з’являються неймовірні картини. Стінопис змінює образ міста та завжди викликає безліч дискусій.