Мурали Полтави
Серія публікацій до Дня міста, присвячених стінописам Полтави — яскравим мистецьким акцентам, що перетворюють наше місто на галерею просто неба. Кожен із них — не лише прикраса, а й історія, зафіксована на стіні: про людей, події, символи та дух Полтави. Запрошуємо разом відкрити їхнє значення, авторів і місця, які вони прикрашають.
Мурал на стіні будинку по вул.Соборності, 40. Автор ідеї створення муралу — підприємець і співзасновник ГО «Полтавська платформа» Артур Кобзар. Художник Олександр Корбан створив реалістичний образ дівчинки із букетом. О. Корбан родом з Донбасу, нині живе в Києві. Митець зобразив на стіні усміхнену дівчинку з букетом квітів поруч з яким пурхає синиця. Розмитість, яку можна побачити на малюнку, зроблена художником навмисно. Мурал створений в рамках проєкту від інтернет-ресурсу «Зміст» за тиждень. На втілення потрібно було зібрати 25000 грн, з цим впоралися за 2 місяці. Пожертвували свої кошти 42 людини.
Мурал у перекладі з іспанської мови означає «muro», тобто «стіна», «настінний розпис». Мурали є видом монументального мистецтва. Попри критиків, які розцінюють вуличний живопис як ознаку занепаду мистецтва, творці муралів стверджують, що це - демократична форма мистецтва. Мурал-арт в Україні почав набувати популярності ще в 1990-х, але його почали визнавати тільки останні п’ятнадцять років. На фасадах будинків, парканах з’являються неймовірні картини. Стінопис змінює образ міста та завжди викликає безліч дискусій.