Мурали Полтави
Серія публікацій до Дня міста, присвячених стінописам Полтави — яскравим мистецьким акцентам, що перетворюють наше місто на галерею просто неба. Кожен із них — не лише прикраса, а й історія, зафіксована на стіні: про людей, події, символи та дух Полтави. Запрошуємо разом відкрити їхнє значення, авторів і місця, які вони прикрашають.
Мурал «Дума про волю», присвячений боротьбі українського народу на паркані аграрного університету. 1 серпня 2023 р. біля Аграрного університету відкрили новий мурал. Стінопис присвячений боротьбі українського народу проти московської експансії. Виконав роботу художник Дмитро Білокінь. Площа муралу — 110 м². Дмитро Білокінь та Артур Ароян, які працювали над ескізом, звернулися до знакових архетипних форм. Роботу фактично збирали по крупинках, щоб показати плин української культури та її здатність перемогти ворога. На малюнку зображено воїна, який йде з мечем на звіра, що уособлює москву. За задумом автора, цього звіра протикає вістря списа. За вістрям стоїть символічне українське воїнство. Співорганізаторами створення стінопису стали: Артур Кобзар, Денис Старостін, Артур Ароян, Олександр Гніденко та Дмитро Білокінь. Гроші на створення цього муралу збирали полтавці. Долучилися - близько двох сотень людей.
Мурал у перекладі з іспанської мови означає «muro», тобто «стіна», «настінний розпис». Мурали є видом монументального мистецтва. Попри критиків, які розцінюють вуличний живопис як ознаку занепаду мистецтва, творці муралів стверджують, що це - демократична форма мистецтва. Мурал-арт в Україні почав набувати популярності ще в 1990-х, але його почали визнавати тільки останні п’ятнадцять років. На фасадах будинків, парканах з’являються неймовірні картини. Стінопис змінює образ міста та завжди викликає безліч дискусій.