Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Відбувся вечір пам’яті з нагоди 30-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС

20.04.16696

Цього року світова спільнота відзначає уже 30-ті роковини Чорнобильської трагедії. Героїчними зусиллями, ціною свого здоров’я і життя, майже 600 тисяч ліквідаторів, з яких близько 400 тисяч – громадяни нашої країни, запобігли згубним наслідкам катастрофи планетарного масштабу.

У пам’ять про тих, хто віддав своє життя за майбутнє та аби віддячити тим, хто поруч з нами, у Міському будинку культури відбувся вечір пам’яті. На ньому були присутні представники міської влади, ліквідатори та постраждалі від аварії на ЧАЕС, представники громадських організацій, студенти та школярі.

Про вшанування та підтримку ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції розповіла заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів Світлана Тарашевська:

- Чорнобиль – не лише велика трагедія, а й символ безмежної мужності багатьох тисяч наших земляків. Чорнобильська катастрофа, завдяки самопожертві ліквідаторів аварії, стала символом жертовності в ім’я Батьківщини, в ім’я мільйонів людей та прийдешніх поколінь. Сьогоднішній захід є проявом того, що ми завжди будемо пам’ятати про ті події, про подвиг героїв, які, ризикуючи своїм життям, кинулись у пекло.

Також, Світлана Тарашевська зазначила, що, відповідно до Програми соціального забезпечення та соціального захисту населення м. Полтави «Турбота», передбачено:

- фінансову підтримку громадської організації «Полтавське міське товариство інвалідів «Чорнобиль» у розмірі 50 тисяч гривень;

- одноразову матеріальну допомогу дружинам померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, у розмірі 500 гривень кожній, загальною сумою 116 тисяч гривень;

- діти-інваліди та діти-сироти, інвалідність та сирітство яких повязане з аварією на ЧАЕС, отримають щоквартальну матеріальну допомогу у розмірі 4 тисяч гривень;

- матеріальну допомогу на поховання учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС І та ІІ категорій (за зверненнями) по 1 тисячі 200 гривень кожній родині.

Окрім цього, заплановано виплату одноразової матеріальної допомоги особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи по 500 гривень кожному, загальною сумою 350 тисяч гривень.

У пам’яті десятків тисяч людей, котрим судилося приборкувати атомну стихію, той страшний день назавжди залишиться незагоєною раною. Наш спільний обов’язок – пам’ятати про ті події, усвідомити урок, який нам підготувала історія. Чорнобильська катастрофа показала, наскільки велика відповідальність кожного з нас за життя на землі!

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради