Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

“Білим по білому”

16.02.18471

14 лютого 2018 року у виставковій залі Полтавського літературно-меморіального музею І.Котляревського відбулася презентація персональної виставки заслуженого майстра народної творчості України, кавалера ордена княгині Ольги Ніни Іванівни Іпатій “Білим по білому”.

На виставці представлений унікальний і знаний у всьому світі вид шиття - “білим по білому” або “біллю”. Саме на Полтавщині, де народилась та зростала Ніна Іпатій, з’явилась ця техніка вишиття. Решетилівська вишивка — візитівка Полтавського краю. Унікальна особливість цього меттоду вишивання полягає у характерному поєднанні численних технік, до 5-7 одночасно, які виконуються одним кольором — білим на білому пролотні або з додаванням пастельних тонів. 2017 року решетилівську вишивку включено до Національного переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Н.І.Іпатій народилась 26 вересня 1957 року у с. Артемівка Чутівського

району Полтавської області, де й отримала середню освіту. Як майстер народної творчості сформувалась під час навчання у Решелівському художньому училищі та Вижницькому училищі прикладного мистецтва. Її наставниками були визнані майстри Лідія Іванівна Зінченко, Марфа Йосипівна Маляренко та Надія Василівна Кукош. У Вижницькому училищі прикладного мистецтва отримала диплом з відзнакою за спеціальністю “майстер-художник ручної вишивки”.

Творчу діяльність майстриня розпочала 1980 року на Решетилівській фабриці художніх промислів. Її професійну та художню майстерність плекав народний художник України, лауреат Національної премії імені Т.Г.Шевченка Леонід Самійлович Товстуха.

Любов до вишиття та народної культури глибоко вкорінена у родинну традицію, котру втілювала бабуся і була першою наставницею маленької Ніни. На виставці експонується взірець бабусиного шитва “білим по білому”.

Ніна Іпатій віртуозно володіє традиційними техніками української вишивки, працює з геометричним та рослинно-геометризованим орнаментом, продуманим відповідно до усіх правил композиції.

Н.І.Іпатій є учасницею міжнародних, всеукраїнських, обласних, міських виставок та фестивалів народного мистецтва. Її твори зберігаються у музейних збірках, приватних колекціях багатьох країн світу.

Виставка майстрині буде експонуватись протягом місяця.

Запрошуємо полтавців та гостей міста щоденно з 9.00 до 17.00 год. без перерви та вихідних, виставка триватиме до 10 березня 2018 року.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради