Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Благословенний день Водохреща!

20.01.16803

Щорічно 19 січня православні християни відзначають Хрещення Господнє – Хрещення Іваном Хрестителем Ісуса Христа на річці Йордані.

Дружньою громадою відзначили завершальне свято новорічно-різдвяного циклу просто неба й полтавці – на першому міському (центральному) пляжі. Погодні умови дозволили провести церемонію традиційно: неподалік від берега було встановлено високий хрест, вирубаний з льоду, а поруч з ним – ополонка тієї ж форми. Вважається, що цього дня вода набуває цілющих властивостей, які зберігає аж протягом року.

Присутнім запропонували переглянути справжню театралізовану виставу, під час якої артисти Полтавського міського Будинку культури розповіли про історію походження свята та християнські традиції його відзначення.

Зі сцени привітав усіх зі святом міський голова Олександр Мамай:

– Шановні полтавці! Прийміть найщиріші вітання з Водохрещем! Міцного здоров’я вам та вашим близьким! Сили вам, чистоти духу й помислів! Нехай серця ваші будуть сповнені доброти та милосердя! Нехай вас береже Господь!

Перед річкою Ворсклою, зі встановленої сцени, виголосив молитву на воду Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір. Сотні людей занурилися у води річки, аби зняти тим самим із себе усілякі хвороби й недуги. Сміливі та загартовані пірнали швидко й без остраху, не такі відважні, але охочі приєднатись до спільного дійства – набирали до країв повні долоні води й щедро вмивались. Без жодних сумнівів та впевнено занурився і міський голова Олександр Мамай, зауваживши, що зайти у воду в такий день – святий обов’язок.

Ще віддавна освячена на Хрещення Господнє вода вважається порятунком від багатьох недуг. Таку воду дають пити хворим, освячують нею храми, оселі. Усі бажаючі цього дня мали змогу узяти собі питної освяченої води.

Під час освячення води, ледь сипав сніг. За давньою народною прикметою – це означає, що добре роїтимуться бджоли і колоситимуться хліба.


Джерело: http://www.rada-poltava.gov.ua/

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради