Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

«Даруй літа щасливії цього дому господарю!»

11.01.18612

11 січня у Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відбулося традиційне дитяче свято «Даруй літа щасливії цього дому господарю

Своїм життям і звичаями родина Рудченків мало чим відрізнялася від заможних селянських родин. Так, цілком по-старосвітському в сім’ї дотримувались постів, релігійних свят та звичаїв.

У кобищанському будинку родини Панаса Мирного щороку на святки збиралися колядники, щедрівники, посипальники. Приходила сусідська молодь. Вони вітали господарів з Різдвом, співали українських народних пісень. Жодна дитина не йшла з цієї оселі без гостинця. І для своїх синів Панас Якович готував різдвяні подарунки.

І в наш час у садибі Панаса Мирного вже стало традицією щороку проводити свято «Даруй літа щасливії цього дому господарю!» для вихованців дитячого садочка № 47 та дітей, що мешкають по вулиці Панаса Мирного.

У цей день у вітальню заходять ряджені. Діти – в українському вбранні. Вони несуть різдвяну зірку, ведуть «козу». Заходячи до будинку, малеча просить дозволу і, коли господарі зголошуються, починає цікаву виставу із колядок та жартівливих сценок.

Музейні працівники розповідають дітям про історію цього свята, як колядували в давнину. А діти співають колядки.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради