Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Депутати міської ради відвідали Полтавські музеї та ознайомились з їхніми нагальними проблемами

19.05.161010

До найцікавіших екскурсійно-туристських об’єктів Полтави по праву відносяться численні музейні заклади міста. Полтава – місто музеїв, унікальних за своєю суттю, змістовним наповненням, місто з багатовіковою музейною традицією.

З нагоди відзначення Міжнародного дня музеїв, управління культури Полтавського міськвиконкому влаштувало для членів депутатських комісій екскурсійний об’їзд провідними музеями міста. Про новий формат відзначення Міжнародного дня музеїв розповіла начальник управління культури Лариса Кречко:

- Полтава кожного року відзначає Міжнародний день музеїв. Цього року відзначаємо його в новому форматі - ми долучили до заходу депутатський корпус Полтавської міської ради. Приємно, що депутати відгукнулися на нашу ініціативу. Окрім огляду музейних експозицій, депутати ознайомились із питаннями розвитку музейної галузі і тим, що на сьогодні ми маємо.

Цього дня депутати відвідали садибу-музей Івана Котляревського, музей Володимира Короленка та «Поле Полтавської битви». Протягом заходу депутати не тільки слухали найцікавіші факти Полтавської історії, але й придивлялися до стану відвіданих музеїв, цікавилися, які нагальні проблеми мають установи.

Міська влада всіляко піклується про туристичні об’єкти міста, зокрема про музеї. Загалом на галузь культури виділено 54 мільйони гривень, з них 8 млн – це забезпечення музейних закладів. Серед іншого, з міського бюджету виділено 1 млн 200 тисяч гривень на ремонт даху садиби Івана Котляревського та 80 тисяч на ремонтні роботи в музеї Володимира Короленка.

Наприкінці зустрічі, в стінах історико-культурного закладу «Поле Полтавської битви», кращі працівники музейної справи були нагороджені Почесними грамотами від міської та обласної влади. Не обійшлося і без подарунків: музеям вручили побутову техніку та необхідні для догляду за територією інструменти.

Довідково. До базової мережі закладів культури м. Полтави належить 5 музеїв: Державний історико-культуриний заклад «Поле Полтавської битви», музей-садиба Івана Котляревського та літературно-меморіальний музей Котляревського, літературно-меморіальний музей Панаса Мирного, літературно-меморіальний музей Володимира Короленка, Полтавський художній музей (Галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Кількість працюючих в музейній галузі міста – 102 особи. Кількість експонатів, що належать національному музейному фонду України – понад 30 тисяч.


Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради