Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

До ДІКЗ "Поле Полтавської битви" завітали гості зі Швеції

18.09.17775

Із 14 по 16 вересня в Полтаві перебувала делегація Товариства військової історії Швеції у складі 37 осіб. Мета приїзду представників скандинавської країни – відвідати пам’ятні місця, пов’язані з Полтавською битвою, знайомство з культурною спадщиною нашого рідного міста.

15 вересня шведи завітали до Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви». Після гостинної зустрічі гості ознайомилися з експозицією музею, прослухали екскурсію шведською мовою. Дехто з приїжджих був тут неодноразово –генерал Ейнар Літ, директор товариства Пер-Андерс Лундстрем, нащадок ад’ютанта Карла ХІІ Малькома Бйоркмана Пітер Бйоркман. Саме вони стояли біля витоків зародження партнерських відносин із територіальною громадою міста Полтави двадцять років тому, сприяли поповненню фондів музею експонатами, що розкривають шведську складову в Полтавській битві. За ці роки вони передали в дарунок музею портрети Карла ХІІ та його соратників, зразки холодної зброї, шведських військових прапорів, нумізматику, гравюри, картографічні джерела, шведську літературу.

Після екскурсії у козацькій залі відбулося спілкування гостей із працівниками музею. Приємні враження залишилися від перегляду фото- та відеоматеріалів попередніх візитів. Від міського голови О.Мамая Подяки із врученням нагрудного знака одержали Ейнар Літ та Пер-Андерс Лундстрем, Подякою Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви» відзначено Товариство військової історії Швеції.

У відповідь шведська сторона, як завжди, подарувала у фонди музею макет шведської гармати ХУІІІ століття, зразки історичних джерел часів Великої Північної війни.

Спілкування продовжилося за кавою, яку дуже люблять шведи.


Під час перебування у Полтаві гості ознайомилися також з іншими пам’ятками та пам’ятними місцями – відвідали Хрестовоздвиженський монастир, у якому під час осади міста була ставка Карла ХІІ, побували в Нижніх Млинах на місці поранення короля, оглянули місця заповідника, де відбувалися найзапекліші бої, вшанували пам’ять загиблих шведських воїнів покладанням квітів до пам’ятника шведам від співвітчизників та висадили на прилеглій алеї два молодих дуби.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради