Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

До Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав 2-є афганців отримали квартири

15.02.161523

Афганістан… У нашій свідомості це слово стало синонімом справжнього людського лиха, справжнього пекла. Афганська війна безжально перекреслила тисячі молодих життів, понівечила долі. Уже 27 років в ці пам’ятні лютневі дні по всій Україні зустрічаються рідні, друзі, щоб вшанувати пам’ять кожного зі своїх земляків, воїнів, які не повернулися додому.

З нагоди Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 27-ї річниці виведення військ з Афганістану до пам’ятника «Синам Полтавщини, загиблим в Афганістані» поклали сотні квітів.

Аби вклонитися мужності загиблих воїнів-інтернаціоналістів, до меморіалу прийшли небайдужі полтавці. Серед них представники міської та обласної влади, а також учасники бойових дій на території інших держав, їхні родичі та близькі, рідні загиблих у тій страшній війні, військовослужбовці, громадськість.

Своє слово до усіх присутніх звернув міський голова Олесандр Мамай:

− Сьогодні вся українська громада вшановує учасників бойових дій на території інших держав. Сьогодні ми тут, всі разом, схиляємо голови перед світлою пам’яттю полеглих. Вшановуємо тих, хто ризикував своїм життям, виборюючи спокій та стабільність для дружніх країн, чим заслужив вдячність їхніх народів та глибоку повагу співвітчизників… Шановні воїни-інтернаціоналісти! Афганська війна невгамовним болем залишилась у ваших серцях та серцях ваших співвітчизників. Сьогодні я звертаюся до вас зі словами вдячності за вашу мужність. Своїм прикладом ви навчаєте нас цінувати життя, свободу і мир! Вдячність за ваш героїчний подвиг назавжди залишиться в серцях нащадків!

Окрім цього, очільник міста вручив почесні нагороди тим, хто не побоявся піти у саме пекло війни.

За сумлінну службу, мужність і патріотизм, відданість територіальній громаді міста, активну громадянську позицію, з нагоди 27-ої річниці вшанування учасників бойових дій на території інших держав почесною грамотою з врученням нагрудного знака та грошовою винагородою у розмірі 500 грн від міського голови Олександра Мамая нагороджено:

Василя Щербака − члена правління Київської районної організації ветеранів Афганістану м. Полтави;

Юрія Литвишка − першого заступника голови Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава.

Леоніда Хабарова − члена правління Спілки ветеранів війни в Афганістані Ленінського району м. Полтава;

Володимира Мельникова − заступника голови Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава.

Почесною грамотою та грошовою винагородою у розмірі 500 грн від міського голови нагороджено:

Володимира Туника − члена правління Спілки ветеранів війни в Афганістані Ленінського району м. Полтава;

Олександра Вербицького − заступника голови Київської районної організації ветеранів Афганістану м. Полтава;

Павла Поуха − голова первинної Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава.

Дмитра Бурлая − члена Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава;

Анатолія Синенка − члена правління Спілки ветеранів війни в Афганістані Ленінського району м. Полтава;

Віктора Сушка − голову первинної Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава.

Подякою міського голови та грошовою винагородою у розмірі 1000 грн від Полтавського міського голови Олександра Мамая відзначили:

Анатолія Бочініна − члена Громадської організації «Учасників бойових дій» Октябрського району м. Полтава.

За активну громадську діяльність на благо територіальної громади міста, вагомий внесок у здійснення заходів соціального захисту учасників бойових дій та членів їх сімей, військово-патріотичне виховання молоді та з нагоди 27-ої річниці виведення радянських військ із Республіки Афганістан нагородили Громадську організацію «Учасників бойових дій (воїнів-інтернаціоналістів) Октябрського району м. Полтава.

Окрім цього, було вручено матеріальну допомогу 8-м сім’ям загиблих в Афганістані у розмірі 1000 грн.

Також, сертифікат на отримання житла – квартири у місті Полтава –було вручено учасникам бойових дій в Афгатістані Геннадію Деркачу та Геннадію В’юннику.

Війни закінчуються, а історія вічна. Пішла в історію і афганська війна. Але в пам’яті людській їй ще жити довго, тому що її історія написана кров’ю солдатів і слізьми матерів. Покоління, обпалене її вогнем, як ніхто засвоїло військові й моральні уроки тієї ніким і нікому неоголошеної, героїчної й трагічної війни.

Традиційно, по завершенню мітингу присутніх пригощали солдатською кашею.
Джерело: http://www.rada-poltava.gov.ua/

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради