Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

“Енеїда Базилевича. Істрорія створення ілюстрацій і макета книги до поеми Івана Котляревського”

19.06.17891

У Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась презентація книги “Енеїда” Базилевича. Історія створення ілюстрацій і макета книги до поеми Івана Котляревського”, що побачила світ цього року у Києві у видавництві “Артбук”.

“Енеїда” І.Котляревського - твір, що започаткував собою нову українську літературу, наповнений іскрометним гумором, переливом національних барв, незрівняними жартівливо-сатиричними сценами українського життя з героями — сміливими, дотепними, життєрадісними, які над усе ставили славу і військову доблесть, уже сучасниками І.Котляревського сприймався як правдивий життєпис їхнього життя. Адже автор не вигадував своїх героїв — він жив серед них.

Щедрий талант І.Котляревського відразу зачарував не лише читачів. Найталановитіші художники П.Мартинович, Г.Нарбут, М.Дерегус, В.Корнієнко, І. Їжакевич та Ф. Коновалюк, О. Довгаль створили кожен своє художнє прочитання твору у кожному з яких - авторський погляд на безсмертну спадщину письменника.

Але до сьогодні не було створено ілюстрацій потужніших за ті, над якими протягом усього життя працював Анатолій Базилевич. Хоча перші ескізи були створені художником понад півстоліття тому, але образи, що вийшли з під пензля талановитого художника, не втратили актуальності і донині. Вихід “Енеїди” Котляревського, ілюстрованої А. Базилевичем, до двохсотлітнього ювілею письменника був справжньою культурною подією або, як сьогодні говорять, культурним шоком. О. Бандура, співробітник видавництва “Дніпро” писав: “Творити свою “Енеїду” йому було так само природно, як солов”ю співати. Поєднання Слова Івана Котляревського і Пензля Анатолія Базилевича явили світові мистецьке чудо, яким ми захоплюємось, яке любимо. А. Базилевич у “Енеїді” - не ілюстратор. Він творець образів-відкриттів. ...У своєму жанрі він — співавтор “Енеїди”.

В презентованому виданні використані родинні архіви художника, спогади сина художника, авторські макети та ескізи. Все це склало основу нового формату.

Наступного 2018 року “Енеїді” І.Котляревського відзначатимемо 220 років. З плином часу можна дійти висновку, що ілюстрації художника Анатолія Базилевича можна вважати справжнім злетом художника, адже саме його талант відкрив читачеві справжню суть “Енеїди”.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради