Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

ІСТОРИЧНИЙ ЕКСКУРС У ЛЯЛЬКОВИЙ СВІТ

21.11.16794

19 листопада 2016 р. в Полтавському літературно – меморіальному музеї В.Г.Короленка відбулося відкриття персональної виставки заслуженого майстра народної творчості України, члена НСМНМ України Наталії Свиридюк «Від минулого до сьогодення. Лялькова традиція України». Протягом місяця відвідувачі зможуть побачити колекцію ляльок, які майстриня реконструювала за описами, зібраними під час етнографічних експедицій. Родзинкою представленої колекції традиційних ляльок є лялька на яблуневих гілочках. Подібні іграшки виготовляла для майбутньої майстрині її бабуся у 70-их роках XX ст., повторюючи рукотворні забавки власного дитинства.

Милують око і нові доробки: ляльки в вінках з кукурудзяного листя та воскові вінки. Восковий вінок на ляльці - це зменшена копія весільного вінка, що був характерний для нашого краю ще до середини XX століття. Під час відкриття експозиції та спілкування з гостями авторка детально розповіла про відроджену нею технологію виготовлення віночка із воску.

Всього на виставці представлено більше 20 ляльок. Виставкова зала прикрашена світлинами з родинного архіву та предметами з колекції старовинного текстилю родини Свиридюк.

Всі новини
План роботи
27.01.2020 – 02.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради