Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

«Короленківські читання» у Харківській державній науковій бібліотеці імені В.Г.Короленка.

26.10.18371

Міцні творчі зв’язки здавна поєднують полтавський короленківський музей із тими закладами, що носять світле ім’я письменника-гуманіста. У Харкові це передусім один із найдавніших в Україні заклад культури - державна наукова бібліотека. Заснована у 1886 році, ім’я Володимира Короленка вона стала носити із 1922 року. А із 1997 року бібліотечні, архівні, музейні фахівці з усієї України збираються тут для участі у науково-практичній конференції «Короленківські читання».

Це знакова подія у науковому житті не лише нашої першої столиці , але й всієї України. Популярності читань сприяє і ім’я видатного письменника і громадського діяча, і символічність традиційної дати їх проведення, приуроченої до дня відкриття Харківської громадської бібліотеки ( пізніше - ХДНБ імені В. Г. Короленка).

Конференція, включена до Плану основних заходів Міністерства культури України, відбувається за його підтримкою та участю.

Науково-практична конференція «Короленківські читання» надає працівникам бібліотек, архівів та музеїв можливість переоцінити традиційні методи наукової діяльності і втілити в практику нові ідеї та досвід.

Тематика «Короленківських читань» 2018 року «Бібліотеки, архіви, музеї як центр освіти та саморозвитку особистості» зібрала 24 жовтня на форумі 86 доповідачів із України та Республіки Білорусь. Із полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка в ній брали участь троє наукових співробітників: Л.В.Ольховська, О.М.Вечерок та О.В.Головко із відповідними темами: «Крізь тенета цензури. Фрагменти музейного життя 30-40-х р.р. ХХ століття на прикладі діяльності музею В.Г.Короленка в Полтаві»,«Друга світова війна в історії музею В.Г. Короленка (за матеріалами фондової колекції)», «Володимир Короленко у родинному колі (до 165-річниці від дня народження письменника)».

Всі новини
План роботи
17.06.2019 – 23.06.2019
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради