Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Літературно - мистецький захід по вшануванню пам’яті Віри Роїк

25.04.16, 16:56

У суботу 23 квітня в бібліотеці-філії для дорослих №7 відбулася літературно-мистецька година "Музика на полотні", присвячена 105-річчю від народження видатної вишивальниці, Героя України, заслуженого майстра народної творчості України Віри Роїк. Життєвий і творчий шлях члена Національної спілки художників України, Національної спілки майстрів народного мистецтва України, почесного громадянина Лубен, Кобеляк та Сімферополя Віри Роїк (дівоче прізвище Сосюрко) тісно пов’язаний з Полтавщиною і Кримом.

Віра Сосюрко народилася 25 квітня 1911 року в місті Лубни на Полтавщині. Через кілька місяців родина переїхала в Полтаву. Тут батько Віри, Сергій Сосюрко працював у Губернській Земській управі, в Губпродкомі. Сім’я товаришувала з Володимиром Короленком (далеким родичем Віри по материнській лінії, котрий певною мірою посприяв тому, що Віра захопилася вишивкою), з Панасом Мирним, Антоном Макаренком, Катериною Скаржинською, Опанасом Сластіоном.

У Полтаві Віра навчалася в Маріїнській жіночій гімназії.

У 1923 році її сім’я переїхала в Ромодан, а згодом - у Гадяч. У 1927 році Сосюрки повернулися в Лубни, там у 1936 році Віра вийшла заміж за Михайла Роїка.

Виробнича діяльність Віри Сергіївни, крім Лубен, пов’язана з Миргородом, Диканькою, Великими Сорочинцями, Кременчуком, Хоролом. У 1944 році Роїки переїхали в Ставропольський край Росії, звідти доля привела самобутню вишивальницю в Крим. У кримському Сімферополі Віра Сергіївна мешкала з 1952 року до закінчення земного шляху.

Віра Роїк не переривала зв’язків з рідною Полтавщиною. Тут відбулося 19 її прижиттєвих персональних виставок, шість з яких у Полтаві.

Ці та інші подробиці з біографії видатної вишивальниці під час літературно-мистецької години розповіла завідувачка міської бібліотеки-філії №7 Людмила Заливча. Користувачі бібліотеки переглянули відеоролик, як Віру Роїк вітали з 95-річним ювілеєм у Криму (десять років тому), послухали у запису пісню, якою кримчани прославили талант вишивальниці. Завідувачка бібліотеки представила книги з бібліотечних фондів , в яких міститься інформація про Віру Роїк.

Всі новини
План роботи
13.07.2020 – 19.07.2020
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті