Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

«Мандрівка у минуле і у сьогодення» учнів "Колегіуму мистецтв у Опішні"

22.03.161088

18 березня 2016 року в залі дитячої творчості імені Саші Путрі Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрилася виставка творчих робіт учнів Державної спеціалізованої художньої школи-інтернату І-ІІІ ступенів «Колегіум мистецтв у Опішні» імені Василя Кричевського.

Твори, виконані вихованцями цього відомого далеко за межами Полтави учбового закладу, пропонують зануритись у світ вічного мистецтва – гончарства, яким здавна славиться козацьке містечко Опішне. Урочисте відкриття виставки, старанно підготовлене юними і дорослими майстрами-гончарами, включало декілька сценок-«мандрівок» – «З джерела прадідівського досвіду», «Мозаїка див сьогодення Опішного», «Пора пробудження», «На небосхилі майбуття».

Молоді художники не тільки представили свої твори, але й поділилися цікавою інформацією про Опішне – один із найбільших і найвизначніших осередків гончарства в Україні з ХІХ ст., зокрема розповіли про традиції передачі досвіду з покоління в покоління, адже Опішне – єдиний в Україні осередок, де вже більше століття розвивається гончарне шкільництво. 1894 р. тут було відкрито першу в Лівобережній Україні земську губернську гончарну навчальну майстерню.

У своїх творах, представлених на виставці, учні демонструють високопрофесійні навички, безмежну фантазію, звернення як до віковічних традицій, так і новітніх форм, утверджуючи славу опішнянської кераміки як етнічного символу української культури.
Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради