Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Музична програма «Пам’ять серця»

13.02.20, 10:41

12 лютого 2020 року з нагоди відзначення Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського був організований музична програма «Пам’ять серця».

Ця дата офіційно встановлена в Україні наказом Президента України 11 лютого 2004 року і присвячена річниці виведення радянських військ з Афганістану.

15 лютого 1989 року останній солдат покинув землю Афганістану.

За роки радянсько-афганської війни до участі у конфлікті було залучено більше 160 тисяч українців - кожен 4-й з радянського військового контингенту. Майже 4000 українських хлопців не повернулися з тієї війни, 72 – пропали безвісти, 6000 – стали інвалідами. На тепер в Україні нараховується 150 тисяч ветеранів афганської війни.

В цей день згадують також українців - учасників миротворчих операцій на території інших держав.

Гостями музичної вітальні були учні та викладачі струнно-смичкового відділення Полтавської дитячої музичної школи №1 імені П. Майбороди. На зустріч були запрошені воїни-афганці, представники ветеранських та волонтерських організацій, рідні учасників бойових дій.

Вихованці та викладачі музичної школи підготували для учасників заходу цікаву музичну програму, що складалась з творів світової та української музичної класики та популярних творів українського народного мистецтва.

Учасники заходу - герої Афганської війни поділились спогадами про ті буремні події.

Всі новини
План роботи
13.07.2020 – 19.07.2020
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті