Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Музична програма «Життя у нас на всіх єдине»

13.02.19338

13 лютого у Полтавському літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відбулася музична програма з нагоди 30-річного виведення радянських військ з Афганістану. Цей захід - данина пам’яті всім тим, хто причетний до героїчної і трагічної афганської війни.

В афганській війні взяли участь більш ніж 160 тисяч українських військовослужбовців, з яких понад 5 тисяч - полтавці. Афганська кампанія залишила невиліковну рану у серцях тих, хто брав участь у бойових діях, хто втратив друзів, синів чи батьків. Тридцята річниця виведення військ з Афганістану - важлива подія в житті усіх полтавців.

Війна в Афганістані хоч і оцінюється неоднозначно, але залишається болючою раною. І сьогодні, коли десятки тисяч наших співвітчизників боронять цілісність і незалежність України на її південно-східних рубежах від зовнішньої агресії, серед них є воїни-афганці, які демонструють та передають свої військові навички та вміння. Вони завжди були і залишаються прикладом мужності і відваги, патріотизму і відданості військовій присязі.

Частині афганців із нашого міста випав щасливий квиток: їм судилося жити. Вони повернулися до рідного дому впорядковувати українську землю, як ніхто інший, розуміють цінність життя і сутність мирного існування, знають, як боляче оплакувати втрати. Кожен із них чесний перед власною совістю, адже для них нагороди Батьківщини є незабутньою пам’яттю про суворі дні війни і вірність військовому обов’язку.

Концертну програму підготували вихованці випускного класу Полтавської дитячої музично школи №1 імені П.Майбороди Чунадра Феодор та Єлізавета спільно зі своїми викладачами Єфремовою Наталією Валентинівною та Лисенко Тетяною Федірівною.

Завітали на захід і бійці-інтернаціоналісти, яких сьогодні наше місто об’єднало в одну родину, де біль одного віддається болем в інших, а радість стає загальним почуттям.

Надзвичайно цікавою і зворушливою була розповідь про афганську війну голови ради ветеранів УМСА, майора, учасника бойових дій Лебєдєва Віктора Альбертовича.

Воїни-інтернаціоналісти є тією пам’яттю, що пише історію. Вони для кожного з нас стали прикладом відваги, стійкості, людської гідності.

Полтавська громада завжди ставиться з великою повагою до своїх захисників. Свідченням цього і є наші заходи присвячені Дню вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Всі новини
План роботи
24.02.2020 – 01.03.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради