Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Музика на садибі автора «Сліпого музиканта»

05.07.161084

2 липня в Полтаві відбулася яскрава подія - концертний марафон "Камерний музичний день в Полтаві" . В затишних стінах літературно-меморіального музею В.Г.Короленка протягом всього дня звучала музика . На трьох концертах - "Дитяча мозаїка", "Камерна музика" та "Ніч в музеї" - була представлена різноманітна, яскрава, нова для Полтави програма.

Зранку звучала чарівна фортепіанна музика французьких композиторів для дітей -"Дитячий куточок" Клода Дебюсі (вик. Анастасія Стовбир) та "Дитячі ігри" Жоржа Бізе - образні мініатюри в супроводі загадок у виконанні Світлани Рудь та Анастасії Стовбир. Також брали участь талановиті учні ДМШ №1 ім. П. Майбороди та міської школи мистецтв «Малої академії мистецтв»

ім. Р.Кириченко.

Центральним став концерт камерної музики у виконанні віртуозного тріо - українські музиканти Орест Смовж та Дмитро Чоні, які на даний момент базуються в Сінґапурі і Австрії, та австралійський віолончеліст Олівер Рендл Скотт.

Концерт розпочався з Тріо № 3 соль мінор, ор. 110 Роберта Шумана, з насиченою романтичною афектністю, світлою споглядальністю, мрійливою елегантністю та дитячою жартівливістю. Перший відділ програми завершив медетативно-містичний “Ліхтар” українського композитора Олега Безбородька.

У другому відділі прозвучали два ранніх тріо двох класиків. Вишукане і фантастичне Тріо #1, ор 8 Дмитра Шостаковича, написане у віці 17-ти років, без найменшого натяку на пізніший стиль автора, що так часто асоціюється з протестом проти радянської системи, та тріо Л. ван Бетовена, ор. 1 № 1, у якому він наче тільки й те робить, що жартує, жартує і жартує. Поєднання музикантами контрастних творів, авторів у їх останніх та перших роках творчості зробило концерт незабутнім!

Завершився марафон вечірнім епілогом-концертом "Ніч в музеї", де звучала фортепіанна музика Р.Шумана, Ф. Ліста, Ф. Шопена у виконанні Світлани Рудь, Павла Лисого, Костянтина Мельника та Анастасії Стовбир. Прем`єрою для Полтави став цикл одного із яскравих представників неоромантичної композиторської течії в ХХ столітті - українського композитора Ф. Якименка у виконанні Павла Лисого. Цикл «Уранія. Муза небес» фантастичні ескізи для фортепіано, oр. 25 (1904) – це цикл із 4 мініатюр, в якому неосяжність Всесвіту, сновидіння, загадкова країна розкриваються перед слухачем за допомогою музичних образів, калейдоскопу фарб, «неясних обрисів».

Музика супроводжувалася поезією А. Блока, Ф. Тютчева та В. Короленка (вірш у прозі «Вогники»).
Атмосфера музею в поєднанні з натхненною грою музикантів зробили Камерний Музичний день насправді пам`ятним для полтавців.
Кураторами проекту виступили : Анастасія Стовбир, Людмила Бубнова, Лілія Стовбир.Всі новини
План роботи
13.01.2020 – 19.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради