Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Перший двосторонній обмін школярами в рамках грузинсько-української співпраці

30.10.18, 08:54

10 травня 2011 року підписана Угода про встановлення партнерських відносин і співпраці між містом Полтава (Україна) та містом Боржомі (Грузія) у торгово-економічній, науково-технічній, спортивній і гуманітарно-культурній галузі.

У 2018 році вперше був здійснений обмін делегаціями школярів. З 30 червня по 11 липня місто Полтаву відвідало 9 учнів з Грузії.

Під час перебування у Полтаві для грузинської учнівської молоді була підготовлена насичена та пізнавальна програма: екскурсії по місту, відвідування Грузинського культурного центру, Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, садиби І.П.Котляревського, Національного музею-заповідника українського гончарства у Опішному, Мгарського Свято-Преображенського чоловічого монастиря у Лубнах, літературно-меморіального музею Давіда Гурамішвілі у Миргороді.

Крім того, наші гості мали гарну нагоду для розваг: аквапарк, боулінг, кінноспортивний клуб, відвідування екопарку Фельдмана та центрального парку культури та відпочинку імені М.Горького у Харкові.

Також, грузинська молодь відвідала Посольство Грузії в Україні та Київський академічний театр ляльок.

Візит у відповідь, по запрошенню Боржомського муніципалітету, полтавськими учнями відбувся з 3 по 13 жовтня 2018 року. Приємно відзначити, що, хоча це була перша поїздка до Грузії наших школярів, та організація перебування відбулася на вищому рівні. Програма була змістовною і пізнавальною.

В склад делегації входили діти – вихованці Народного художнього колективу ансамблю танцю «Барвінок» Комунального закладу «Полтавський Палац дитячої та юнацької творчості». Діти відкриті для спілкування, пізнання нових країн. І їхні сподівання були виправдані. Цікавою була екскурсія по найбільшому місту, столиці Грузії – Тбілісі та містам Бакуріані, Боржомі. Відвідавши краєзнавчий музей, зелений монастир, національний Боржомі –Харагаульский парк, мерію, полтавці познайомилися з історією, архітектурою, а також с принципами самоврядування Грузії. Були в програмі і розважальні заходи: атракціони, спортивні змагання, сірчані лазні, майстер-класи виготовлення войлока.

Програмою даного двостороннього обміну передбачено проживання дітей в сім’ях. Це є важливим моментом в створенні тієї атмосфери дружніх, теплих відносин, які склалися між українськими і грузинськими не тільки дітьми, а і родинами, а значить і нашими країнами. Були щирі радісні обнімання при зустрічі, були сльози жалю при прощанні. Тому з певністю можна говорити – мета духовного збагачення та зближення народів виконана.

Всі новини
План роботи
13.07.2020 – 19.07.2020
Афіша
Шукайте нас у соцмережах
Закони України
Полтавська міська рада
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради
Міністерство культури та інформаційної політики
Український інститут
національної пам'яті