Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Персональна художня виставка члена творчого об’єднання "Художник"

13.06.17642

Пристан Богдан Петрович народився 15 липня 1941 року в місті Дрогобич Львівської області. Дитячі роки були надзвичайно складними. Повоєнні роки, розруха, голод … Мати Євгенія Іванівна залишившись з трьома дітьми, віддала їх в один дитячий будинок, а сама пішла працювати вихователем в інший. Малий Богдан виховувався у дошкільному будинку у селі Буково Старосамбірського району Львівської області.

Богдан Петрович закінчив аграрний Черницький технікум та отримав направлення на роботу до радгоспу "Перемога" Пустомитівського району Львівської області. Працював бригадиром садової бригади, посадив великий сад.

Працював у Роздольському комбінаті будівельних матеріалів. Працював слюсарем, інженером в конструкторському бюро. В 1968 році був переведений на роботу в Миколаївський райком партії, інструктором. Пізніше був призначений замісником директора по кадрам і побуту на Пісочанський склозавод. Закінчив будівельний технікум у Львові та Вищу партійну школу при ЦК КПРС.

З 1977 року проживає у Полтаві. Тут працював заступником директора по навчально-виховній роботі в ГПТУ №17. З 1981 року працював на Полтавському домобудівному комбінаті. Стаж роботи 43 роки. Богдан Петрович, нагороджений медаллю "Ветеран праці", має статус "Дитина війни". Одружений, має двох дітей та трьох внуків.

І увесь час поруч з ним жило мистецтво. Малювати почав з раннього дитинства – з’єднуючи лінії по клітинках, перемальовував воїнів з підручників історії стародавніх і середніх віків, пізніше по клітинкам з зошита перемальовував портрети : Пушкіна, Лермонтова, Некрасова та інших відомих людей. Малював олівцем та аквареллю природу, копії з картин Шишкіна, Саврасова та інших відомих художників.

Він є членом Полтавського творчого об’єднання «Художник».

Написав близько 300 картин. Багато з них дарував рідним та близьким, друзям. А частину продав, поповнивши приватні колекції. Його твори є навіть за кордоном – у Канаді, Америці та Англії.

В 1991 році відбулася перша персональна виставка живопису. На сьогодні на рахунку художника 35 персональних виставок, має три книги відгуків. У Богдана Пристана унікальний талант, адже не маючи фахової освіти, він знайшов свою стежину на ниві образотворчого мистецтва Полтавщини і впевнено крокує нею вже четверте десятиліття.

Всі новини
План роботи
27.01.2020 – 02.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради