Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

ПРЕМ’ЄРА ФІЛЬМУ «МАЛЕВИЧ» У ХУДОЖНЬОМУ МУЗЕЇ

19.04.1934

18 квітня у Полтаві відбулась прем’єра документального повнометражного фільму «Малевич». Ексклюзивний показ відбувся у Полтавському художньому музеї (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Презентував стрічку продюсер фільму Олег Щербина.

З 28-го лютого стрічка «Малевич» (до 140-річчя з дня народження художника) вийшла в обмежений прокат, але Полтава додалась до переліку міст на мапі показів. Зйомки проходили в Україні, Польщі, Білорусі, США і РФ. У фільмі використані матеріали багатьох архівів та музеїв, як українських, так й іноземних. Під час зйомок відбулося кілька відкриттів – зокрема, було точно встановлене місце його народження в Києві. Цікаво розкритий етап життя, коли Малевич жив на межі Полтавської і Харківської областей, а також джерело його натхнення.

«За визначенням багатьох спеціалістів, Малевич є одним із десяти найбільш важливих художників сучасності, чия творчість початку XX сторіччя визначила розвиток мистецтва на 100 років вперед. Стрічка концентрує увагу глядача на українській частині творчості митця, до цього мало вивченій. Головна мета творців полягала у дослідженні українського походження художника. Саме під час зйомок було встановлено точне місце народження Казимира Малевича у Києві. А в Лос-Анджелесі, в інституті Центру Ґетті, куди приїхала сценарист фільму, історик і дослідник творчості Малевича Тетяна Філевська, продемонстрували кольорові оригінали розкадрувань сценарію, який художник планував екранізувати разом зі своїм колегою, режисером-авангардистом Гансом Ріхтером. За останні роки були спроби зробити на основі цього матеріалу фільм, але вони залишились маловідомими. Тож стрічка «Малевич» є першою спробою познайомити широкий загал із цим задумом художника», – розповів продюсер фільму Олег Щербина.

Стрічка «Малевич» – міжнародний проект, створено у співпраці України (компанія FreshProductionGroup, продюсери Олег Щербина, Юлія Чернявська, Євген та Ольга Захарови) та Італії (компанія Pilgrim Film, продюсери Andrea Magnani, Джанпаоло Сміралья, Стефано Бассо і Кіара Барбо), за підтримки Державного агентства України з питань кіно та Міністерства культури Італії.

Прем’єра картини зібрала близько 200 полтавців. Глядачі прийняли стрічку оплесками, після перегляду задавали питання продюсеру фільму Олегу Щербині, ділились враженнями.

Всі новини
План роботи
20.05.2019 – 26.05.2019
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради