Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Прем’єра театралізованої новели «Романові яблука» в музеї В.Г. Короленка

23.04.18593

Театралізована новела «Романові яблука», представлена широкій глядацькій аудиторії 20 квітня 2018 року, – це продукт довготривалої творчої праці збірного молодіжного колективу працівників Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка, Полтавського краєзнавчого музею імені В.Кричевського, акторів молодіжного театру «Антракт», учнів Полтавської гімназії № 31, студентів інституту культури і мистецтв Луганського національного університету, зразкового ансамблю танцю «Гарний настрій» Полтавського міського Будинку культури. Ця прем’єра – присвята пам’яті нашого видатного земляка – Олеся Гончара, 100-річчя якого відзначається цього року у квітні.

Основними мотивами театралізованої новели є нерозривний зв’язок людини з природою та щасливе дитинство за будь-яких обставин.

«Романові яблука» – це частина автобіографічного роману Олеся Гончара «Твоя зоря», де він з теплотою та щемом згадує своє дитинство. Його дитинство пройшло у полтавських степах, під палючим сонцем. Це було дитинство хлопчика-пастушка, хлопчика-сироти, якого виховувала бабуся. Малий Сашко добре запам’ятав тих простих, але відкритих сільських людей, які були привітними та уважними до нього: це і фельдшерка Надя, і гончар Ян Янович, і пасічник дядько Роман. Всі вони, малий Сашко, його однокласник Кирило Заболотний та інші сільські мешканці стали героями театралізованої новели.

Підготовка до спектаклю тривала близько 3-х місяців. У новелі майже у недоторканому вигляді збережено авторський текст Олеся Гончара.

Автор сценарію – Людмила Вітенко. Режисер – Петро Баранець.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради