Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

презентації персональної виставки живопису члена НСНМУ Михайла Олександровича Онацька

06.06.18446

Михайло Олександрович Онацько — визнаний майстер народної картини в Україні, котра дає змогу побачити властиве українцям сприйняття природи, людських взаємин, життя родини та громади. Художньо-емоційними засобами у різних жанрах і видах народна картина створює своєрідну модель українського світу, що складається з давніх архетипів і символів, етнічних ідеалів та естетичних уподобань народу.

Член Національної спілки майстрів народного мистецтва України (1991).

Заслужений майстер народної творчості України (1995).

Лауреат премій імені Данила Щербаківського (1994), Олени Пчілки (2000), Марії Приймаченко (2009) та Григорія Сковороди (2010).

Мешкає у смт. Шишаки Полтавської області.

Презентуючи виставку своїх живописних робіт у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського, художник представляє розвиток і продовження традицій народного малярства України. Його полотнам притаманні неповторність та самобутність образного мислення, глибинне розуміння витоків народного мистецтва, здатність до художнього узагальнення і типізації, тонке відчуття кольору.

М.О. Онацько народився 1940 р. на хуторі Хоменки, поблизу Диканьки. Дитинство минуло у с. Орданівка Диканського району.

З дитинства бачив себе художником, але шлях до омріяної радості творити свій власний світ на полотні був далеко не простим.

Закінчив історичний факультет Полтавського державного педагогічного інституту імені В.Г.Короленка (1970). Проте у школі викладав малювання, вів гурток образотворчого мистецтва.

Значимою у його долі була зустріч з скульптором Віктором Липовкою, котрий розгледів у шкільному вчителеві неабиякого митця, що цікавився прадавнім устроєм українського життя, відчував красу і поетичність традицій українського народу, шукав власний творчий шлях.

М.О.Онацько зображує на полотнах ту пісенно-поетичну Україну, котра живе в його серці з юних літ. Світ його образів щирий та правдивий. Його полотнам віриш, як віриш кожному слову старої казки, де добро завжди перемагає, а на землі панують радісна праця і пісня.

У творчому доробку майстра прослідковуються декілька основних тем: обрядові сцени, народнопісенні образи, героїка козаччини, шевченківські та гоголівські персонажі.

Оспівані митцем краєвиди рідної землі знаходяться у музеях та численних приватних колекція як України, так і поза її межами.

Виставка творів М.О.Онацька експонуватиметься протягом місяця.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради