Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

Презентація персональної виставки члена НСНМУ, майстрині старовинних жіночих народних головних уборів Валентини Ануарової-Лісоколенко

08.11.19102

7 листопада 2019 р. у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відбулась презентація виставки майстра по виготовленню верхнього жіночого народного одягу та старовинних головних уборів Валентини Ануарової-Лісоколенко у рамках відзначення 250-ї річниці від дня народження І.П. Котляревського.

Традиційний одяг народу є неодмінним набутком народної культури будь-якої нації. На його особливості, окрім клімату місцевості, великий вплив мають творчі здібності народу. Тому зразки традиційного народного одягу сприймаються як справжні мистецькі витвори.

Особливою окрасою «Енеїди» І.П. Котляревського є колоритні картинки народного одягу, які з глибоким і точним знанням описав письменник.

Автор виставки є членом Національної спілки майстрів народного мистецтва України. Понад 15 років майстриня займається дослідженням, вивченням та відтворенням зразків традиційного народного одягу. Для поглибленого вивчення цього цікавого напрямку народного мистецтва майстриня використовує музейні колекції, бібліотечні фонди, вивчає автентичний одяг наших пращурів.

Значну увагу вона приділяє деталям крою, аксесуарам, вишивці та оздобленню готових виробів.

Експонується значна кількість старосвітських жіночих головних уборів: від простих очіпків до очіпка-збірника, кораблика, очіпка з наміткою, очіпка сідлового, каптура, кимбалки, що мали поширення як у центральних українських регіонах, так і Поділлі.

Майстриня щороку проводить майстер-класи як в Україні, так і за кордоном, де передає зацікавленим секрети своєї майстерності.

Валентина Ануарова-Лісоколенко – активна учасниця всеукраїнських та міжнародних виставок, ярмарків та фестивалів народного мистецтва.

Її мистецькі вироби зберігаються у приватних колекціях Великобританії, Ізраїлю, Італії, Німеччини, Росії, США, Франції.

Запрошуємо полтавців та гостей міста відвідати виставку, яка буде діяти до 15 грудня 2019 року.

Всі новини
План роботи
10.02.2020 – 16.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради