Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Презентація персональної виставки Наталії Камерської “Квіткові мрії”

10.08.17709

Літні канікули або “каденції” часів І.П.Котляревського завджи були наповнені барвистими, соковитими кольорами вражень, бездонним джерелом спілкування і отримання безцінних ентнографічних знахідок та відкриттів. Тож, наслідуючи своїх славнозвісних земляків, музей І.Котляревського продовжує літню каденцію пошуку цікавих майстрів на ниві мистецтва.

Так, 9 серпня 2017р. у літературно-меморіальному музеї І.Котляревського відкрилась персональна виставка вчителя образотворчого мистецтва Карлівської дитячої музичної школи Камерської Наталії Вікторівни.

Наталія Камерська - художник, графік, майстер з розпису батику, яскравий представник сучасної плеяди педагогів-митців. Народилася 19 листопада 1975 року у м. Красноград Харківської області. Навчалася в середній школі №1 м.Карлівка, одночасно - в художній школі м. Красноград Харківської області, яку закінчила з відзнакою.

Професійну освіту отримала у Харківському державному художньому училищі. Захистила диплом в техніці «батік», отримавши спеціальність «художник-майстер».

Унікальність робіт Наталії Камерської полягає у її цікавості до неповторності природної краси та пристрасному бажанні передати любов до навколишнього світу. Саме це відчуття любові сповнює кожного, хто побачив розписи художниці.

Батік – це світ кольорів та відтінків. Фарба живе і дихає на тканині, яскраві та ніжні плями вибухають у вихорі поєднань та переливах кольорів. Так Наталія Вікторівна передає настрій, свої почуття та враження від навколишнього світу і природи у різних її проявах. Адже тонке відчуття природи є одним з основних засобів естетичного виховання дітей.

У своїх роботах Наталія Камерська відтворює власні почуття, емоції, квіти, людей. Варто зазначити, що чи не найоригінальнішою рисою на картинах є тло, прописуючи котре художниця використовує як класичні, так і авторські прийоми. Різнокольорові абстракції, туман чи ледь помітні гори, на тлі яких зображені квіти, додають картинам декоративності та милують зір.

Варто сказати, що це не живопис у його класичному розумінні – художниця використовує багатокольоровий художній розпис по шовку, бавовні, змішаним тканинам (холодний батік, гарячий батік, вільний розпис). Ніжний і примхливий шовк вимагає неабиякої майстерності і надає полотнам вишуканої чарівності. Різних відтінків квіти поєднують у собі радість і сум. Так, як і наше життя. Привертає увагу символізм, із яким зобразила художниця мить життя двох засинаючих малюків, сон яких стережуть чи-то коти, чи-то леви – і от-от, здається, що ці граціозні тварини разом з малюками вийдуть за «рамки» картини і продовжать свою подорож разом з нами.

Усі роботи майстрині — писанки, розпис по шовку, олійні полотна, одразу припали до душі прихильникам народної творчості. Наталія Камерська працює з любов’ю та натхненням, вишукуючі нестандартні прийоми та рішення. Більшість робіт уже розійшлися по світу — знаходяться у приватних колекціях і прикрашають як оселі, так і доповнюють індивідуальний стиль чарівних жінок.

Представлені на виставці роботи “Мій Альоша”, “Польова пісня”, “Спляча красуня” відрізняється відчутною м’якістю і насиченістю кольорів, плавністю тонової градації, композиційною збалансованістю та неповторним вмінням додати деталі, які перетворюють її роботи на витвори мистецтва.

Знайомство з роботами подарують глядачам ліричний і піднесений настрій.

Виставка буде тривати у літературно-меморіальному музеї І.Котляревського, який розташований за адресою: пр-т Першотравневий,18, м. Полтава до 20 серпня 2017р. щоденно з 09.00 до 17.00 год.

Запрошуємо усіх бажаючих поринути у мистецьку таємницю техніки батік.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради