Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

«Різьбленні образи Бориса Катоняна»

26.06.17680

24 червня 2017 року у Музеї-садибі І.П.Котляревського відбулася презентація персональної виставки «Різьбленні образи Бориса Катоняна». Це перша спроба Бориса Каропетовича відкритись людям, як справжньому художнику-різьбляру.

Творчий шлях майстра був нелегким, але цікавим. Народився Борис Катонян 16 листопада 1952 року у багатодітній родині в м.Баку, де і отримав освіту. Гарно малював з дитинства. Талант до народного мистецтва отримав від батька, який працював столяром-краснодеревцем і був гарним художником та мріяв, щоб діти продовжили його справу.

Як гадалося, так і склалося у житті Бориса Каропетовича — він свою долю пов’язав назавжди з обробкою деревини та з Україною. Зустрівшись випадково у своєму рідному місті з українкою, він одразу зрозумів — його Всесвіт має жити і дати своє коріння у Полтаві. Фахова підготовка столяра-краснодеревця та відданість своїй справі стали підмурком для створення власних авторських робіт з дерева. Так із любителя народного мистецтва народився справжній майстер!

Мистецтво різблення прийшло до нас із сивої давнини і досягло найвищого рівня у своєму розвитку на Україні у ХVІІІ-ХІХ ст. Вдалим прикладом є меморіальний комплекс — Садиба І.П. Котляревського, де в інтер’єрі житла різбленням прикрашені віконниці, одвірки, полички, мисники, скрині, столи, стільці тощо. Особливу увагу різьблярі приділяли сволоку, який займав більше місця в інтер’єрі, традиція оздоблення якого в народному будівництві збережена й досі. Колекція музею має унікальні зразки, але мистецтво має користуватися досвідом. І от власне цей досвід наших українських пращурів використовує Борис Катонян.

Дерев’яною іконою Борис Каропетович займається з 2009 року. Роботи майстра не залежуються вдома, бо кожного разу вони знаходять свого господаря. На виставці експонується 15 ікон, кожна з яких має свою довершеність і унікальність. Над образами, втіленими у дерев’яній іконі, Б.Катоняну доводиться багато попрацьювати, щоб виявити характерні риси, передати пластику, рух, настрій. Майстер ніколи не повторює свого твору в точніїй копії. Кожен раз його, навіть повторюваний образ, набирає нової трактовки, до нього вносяться нові інтерпритації, відпадають одні та з’являються інші деталі. Тому ці роботи ніколи не набридають, хоч би сприймав їх, спостерігав щодня. Навпаки, за кожним спостереженням робимо все нові відкриття.

Виставка буде діяти протягом місяця щоденно з 10.00 до 18.00 год. за адресою: Соборний майдан,3, м. Полтава. Тел. для довідок 60-88-92.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради