Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Святкування Масляної у музеї В.Г.Короленка

15.02.18515

14 лютого Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка спільно з Полтавською дитячою музичною школою № 1 імені П.Майбороди провів культурно-просвітницький захід для учнів Полтавської спеціалізованої школи-інтернату № 2, приурочений до свята Масляної.

Старший науковий співробітник музею Ольга Вечерок розповіла дітям про історію виникнення та традиції святкування Масляної, яка сягає ще дохристиянських часів. Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Наші предки – древні слов’яни відзначали цим святом «проводи зими» та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець. З прийняттям християнства його прив’язали до свята Великодня – масляний тиждень (а свято триває цілий тиждень) передує Посту. Проте народні гуляння, якими наші предки «проганяли» зиму і зустрічали весну – ігри, хороводи і спалення опудала зими, збереглися і сьогодні, хоча вже не мають того ритуального характеру, як у давнину.

А потім викладачі та учні струнно-смичкового та фортепіанного відділів ДМШ №1 імені П.Майбороди влаштували для малечі концерт. Підібраний до свята Масляної репертуар з творів зарубіжних та українських класиків нагадував народні мелодії, якими наші предки вітали весну.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради