Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Творча зустріч з Народним художником України Є.І.Кіричем

19.04.18448

17 квітня у Полтаві відкрили першу в місті бронзову міні-скульптуру головного героя «Енеїди» Котляревського — Енея, яку встановили біля ЦУМу. Ініціатор створення арт-об’єкту – полтавець Вадим Ямщиков. Упродовж двох місяців полтавці збирали кошти на краудфандінговій онлайн-платформі. Виготовив бронзову фігуру ужгородський скульптор Михайло Колодко.

Полтавський літературно-меморіальний музей І.П.Котляревського долучився до ініціатив Вадима Ямщикова. Окрім наукового коментарю до образу “Енея” музейці 17 квітня 2018р. о 15-00 в літературній частині музею (пр-т Першотравневий,18) запланували творчу зустріч з Єдуардом Кіричем.

Кірич Єдуард Ілліч - український художник-аніматор, сценарист. Народний художник України. Член Спілки художників України, член Спілки кінематографістів України, лауреат Державної премії України імені Тараса Шевченка.

Минає вже 220 років, як українці щиро сміються над пригодами Енея, троянця в козацьких шароварах і жупані, "парубка моторного", що змушений був покинути сплюндрований ворогами рідний край і шукати нової вітчизни. Цього колоритного героя Івана Котляревського ми знаємо з дитинства і не тільки тому що вивчали у школі, пам’ятаєте «Еней був парубок моторний і хлопець хоч куди козак...» , а й завдяки нашому рідному кініматографу - студії "Укранімафільм". У 1988 році саме цій студії замовили екранізацію славнозвісної поеми І.Котляревського. Робота над фільмом тривала три роки і у 1991 році світ побачив мультфільм «Енеїда», який і було визнано найкращою екранізацією.

Над створенням мультфільму працювала талановита команда — режисер Володимир Дахно, художник та автор сценарію Єдуард Кірич, композитор Ігор Поклад, які змогли відтворити неповторні образи та характери героїв у музиці та малюнках, що дало нам культовий мультфільм, який можна дивитися безліч разів.

На жаль Єдуарду Кіричу не довелося побувати у музеї славнозвістного батька “Енеїди”, хоча і бував у Полтаві. Але мрію таку не полишав, а тут така нагода: 220 років першому виданню “Енеїді” І.Котляревського та відкриття міні-скульптури образу козака Енея. Та й музейці вже зачекалися посмакувати дрібницями створення мультфільму “Енеїда” і врешті-решт отримати унікальні матеріали з особистого архіву Є.Кірича для музейної колекції.

Полтавці, котрі обожнюють мульфільм “Енеїда”, жваво розпитували і про творчу роботу над фільмом, і про найулюбленіших героїв, і про анімацію українську загалом, і про особисте, і про проекти майбутні...

“Кожен українець повинен знати звідки брати нахнення. Це вершина духу... Музою мого серця завжди були Іван Котляревський та Іван Франко”,- так підсумував Єдуард Кірич і подякував Полтавському літературно-меморіальному музею І. Котляревського за ті скарби про які вони так ретельно дбають і примножують.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради