Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

У бібліотеках міста Полтави відзначили Міжнародний день шахів

24.07.171195

Історія свята шахів починається з 1966 року. Його ініціювала Всесвітня шахова федерація (ФІДЕ). Міжнародний день шахів у всьому світі відзначають 20 липня. Цього дня у полтавській міській бібліотеці-філії №2 зібралися шахісти різного віку - від студентської молоді до пенсіонерів, щоб взяти участь у святковому турнірі. Перед початком турніру завідувачка бібліотеки Юлія Коваленко привітала любителів шахів зі святом, провела інформаційну хвилинку, під час якої висвітлила цікаві моменти з історії шахів, показала відео сюжети про шахи і представила перегляд літератури "Ця древня, але вічно юна гра". Близько 20 шахістів записалися цього дня в бібліотеку №2 користувачами. А суддя національної категорії, головний суддя міської Федерації шахів, відповідальний секретар обласної Федерації шахів Микола Олійник сказав, що він є читачем усіх міських бібліотек. Микола Васильович подякував бібліотекарям , що вони надають можливість людям, які захоплюються шахами, зустрічатися, спілкуватися, проводити турніри в царині книг, та ще й уміють перетворити ці заходи на свято.

Микола Олійник представив наймолодшого учасника турніру студента Вроцлавського університету Польщі Станіслава Василіва. Станіслав Василів, який закінчив перший курс польського університету, вже кандидат у майстри спорту з шахів. Він відповів на запитання, які стосувалися його навчання та захоплення шахами. Вчиться, сказав, на англійській мові, а в шахи почав грати в дев’ять років - з третього класу.

Турнір пройшов у теплій, дружній атмосфері.

У центральній бібліотеці міста Полтави активних учасників шахових турнірів, які часто проходять тут, з Міжнародним днем шахів привітали на кілька днів раніше – під час турніру вихідного дня (шахісти зустрічаються в цій бібліотеці й грають у шахи щонеділі – вдосконалюють майстерність гри і готуються до чергових змагань, використовуючи книги і комп’ютер).

Завідувачка сектору читальної зали центральної бібліотеки Ірина Бабаєва запропонувала всім ознайомитися з переглядом літератури «Мистецтво гри в шахи», де представлені кращі книги на цю тему з фонду бібліотеки.

Учасники недільного турніру здійснили віртуальну подорож шаховими шляхами центральної міської бібліотеки. Їм показали слайд-шоу з фотографій, зроблених під час шахових турнірів у цій бібліотеці. Усіх шахістів - а це були і діти, і молодь, і люди середнього та поважного віку - працівники бібліотеки з нагоди свята пригостили чаєм з медом та короваєм.

Цікавий шаховий турнір, присвячений Міжнародному дню шахів, відбувся також у полтавській міській бібліотеці-філії №1 у суботу 22 липня.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради