Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

У бібліотеках міста відбулися зустрічі з учасниками ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС

27.04.161494

У зв’язку з 30-ми роковинами чорнобильської катастрофи в бібліотеках-філіях Полтавської МЦБС пройшли зустрічі з ліквідаторами наслідків аварії на АЕС.

Першою серію зустрічей з людьми, які приборкали «мирний атом», що вирвався на волю, несучи смертельну небезпеку, 6 квітня розпочала бібліотека-філія №6. Тут у годині пам’яті «Чорнобиль – рана незагойна» взяв участь Володимир Романчук з Полтави, котрий, як офіцер цивільної оборони, брав участь у ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС.

Спогадами про тяжкі квітень-травень 1986 року поділилася і завідувачка бібліотеки Ірина Усова, яка тоді, коли сталася трагедія, мешкала з сім’єю в Білорусії, місті Воложин. Те місто потрапило до переліку населених пунктів, де високий рівень радіації призвів до екологічного лиха…

У бібліотеці-філії №2 відбулася година-реквієм “Чорнобиль не має минулого часу” за участі ліквідатора наслідків аварії на Чорнобильській АЕС Леоніда Астапенка, який розповів про роботу в зоні відчуження, у тому числі на даху реактора. Леонід Астапенко залишався на забрудненій радіацією території до середини вересня 1986 року. Тепер - інвалід Чорнобиля ІІ групи.

Година-реквієм у бібліотеці-філії №2 проходила на фоні перегляду літератури “Важкий тягар Чорнобильського неба». Читачам бібліотеки показали документальний фільм про події на атомній електростанції після аварії.

У бібліотеці-філії №12 відбулася зустріч з ліквідатором наслідків чорнобильської катастрофи Юрієм Шаріповим, у бібліотеці-філії для дітей №10 – з Анатолієм Бондаренком, у бібліотеці-філії №4 виступав учасник тих подій Микола Лебідь. Зустрічі школярів з ліквідаторами, організовані бібліотекарями, проходили в різні дні упродовж квітня, до 26 числа. Під час цих заходів працівники бібліотек також представляли літературу про чорнобильські події з бібліотечних книгозбірень

26 квітня - саме в той день, коли в Чорнобилі вибухнув четвертий реактор і стався значний викид радіації в повітря, на прохання бібліотекарів у бібліотеку-філію №5 завітав заступник головного лікаря з хірургічної роботи обласної клінічної лікарні імені М. В. Скліфосовського Олександр Олійник. Він був призваний на ліквідацію наслідків чорнобильської катастрофи з групою лікарів у травні 1986 року. Олександр Григорович розповів студентам медичного коледжу про роботу лікарів у 30-кілометровій чорнобильській зоні відчуження.

Також під час усного журналу «Світ про Чорнобиль пам’ятає» в бібліотеці №5 перед студентами виступив тележурналіст, завідувач редакції підготовки художньо-публіцистичних програм ТРК «Лтава» Володимир Дряпак. Володимир, який кілька днів тому повернувся з поїздки в Чорнобиль і Прип’ять, розповів студентам про побачене в 30-кілометровій зоні і на станції, де активно йде спорудження нового укриття для пошкодженого енергоблоку. На прохання завідувачки бібліотеки Ірини Бочкової Володимир Дряпак показав студентам та викладачам щойно знятий документальний фільм «Під зіркою Полин. 30 років по тому».

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради