Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка відзначили 164 - річницю від дня народження письменника

28.07.17610

Майже 96 років немає на світі письменника Короленка, але на його 164-ий день народження на музейній садибі зібралося багато шанувальників письменницького та людського таланту митця. Мабуть, це не дивно, адже коли помирає видатна людина, то наступною датою вшанування його пам’яті призначається 100-річчя, 125-річчя, 150-річчя і далі, далі.

Для творчої людини смерті немає: вже до 75-річчя Короленкові було відкрито музей, до 100 річчя – відбудовано будинок для літературної експозиції, до 125- ої річниці – відновлено меморіальну експозицію, і квартира письменника постала у такому вигляді, який мала за його життя; до 150-річного ювілею – створена літературна експозиція із двох залів. І хоча в цей день, 27 липня 2017 року була абсолютно не кругла дата, в залі був повний аншлаг. Полтавці могли насолодитися співом провідної солістки Полтавського українського академічного музично - драматичного театру імені М.В.Гоголя Вікторії Ягодки у супроводі концертмейстера театру Ірини Герасименко.

Чи належав Короленко до богеми? В гарному розумінні цього слова, так, до письменницької, до артистичної. Він був добре знайомий і спілкувався із Л.Толстим, А.Чеховим, І.Буніним, Л.Андрєєвим, В.Вєрєсаєвим, В.Комісаржевською, М.Заньковецькою, П.Саксаганським і багатьма іншими видатними людьми своєї епохи.

У композитора Джакомо Пуччині є прекрасна опера «Богема». Ця опера – одна із найчастіше виконуваних в світі. Для присутніх у залі пролунав вальс Мюзетти. Виконувався він італійською мовою, і тут доречними були наведені спогади про відвідини Короленка у його садибі молодим Іваном Козловським, майбутнім солістом Большого Театру у Москві, який в 1920 р., вивчаючи італійську мову, читав «Сліпого музиканта» Короленка саме італійською.

У В.Г.Короленка було тонке відчуття гумору, яким проникнуті його твори «Історія мого сучасника», «Сон Макара», «Без язика» тощо. На вечорі прозвучала арія Лауретти з опери Джакомо Пуччині «Джанні Скіккі» - єдиної комічної опери в творчому доробку композитора.

Глядачів вразила своєю душевністю пісня Платона Майбороди на слова Андрія Малишка «Запливай же, роженько весела». Сподобалась і «Мазурка» Фредерика Шопена, яка нагадала всім про польське коріння нашого земляка.

Делікатно й тонко була змальована тема любові в житті Короленка –оповідь про двох жінок, що зустрілися на його шляху й завоювали його серце. Але долею всього життя стала лише одна із них, його законна дружина Євдокія Короленко.

Гостей заходу пригощали пирогом, цукерками та фруктами із меморіального саду.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради