Управління культури Департаменту культури, молоді та спорту Полтавської міської ради

У Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г.Короленка вшанували память жертв Голодомору

23.11.18398

Напередодні скорботної дати – 85-их роковин Голодомору 1932-1933 років в Україні Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка провів ряд культурно-просвітницьких заходів, присвячених вшануванню пам’яті жертв Голодомору.

22 листопада відбулася зустріч науковців музею (провідного науково співробітника Ольховської Л.В. та старшого наукового співробітника Вечерок О.М.) із старшокласниками гімназії № 17. Музейники презентували унікальні матеріали, що раніше, протягом десятків років були забороненими до оприлюднення, зокрема лист Софії Короленко, засновника та першого директора музею, до Надії Крупської, в якому змальовано жахливі картини вимирання української нації внаслідок голоду, епідемій на тлі вселюдної мовчазної покори.

Пожовклі сторінки документів нагадали молоді про святий обов’язок – пам’ятати про трагічні сторінки своєї історії, аби це ніколи не повторилося.

23 листопада студентами ПНПУ імені В.Г. Короленка під керівництвом к.п.н. Наталії Яремаки спільно із старшим науковим співробітником музею, к.ф.н. Ольгою Вечерок була проведена лекція-концерт «Історія горем вчить, щоб не забулось незабутнє…» для учнів Полтавської спеціалізованої школи І–ІІІ ступенів № 3.

Студенти підготували театралізовану композицію, в ході якої прозвучали вірші, присвячені трагедії 1932–33 рр., зокрема, Наталки Тривайло-Купрієнко «Чомусь…», Дмитра Білоуса «Ти кажеш, не було голодомору?», Ігора Волощука «Що там у тебе в руці» та ін., пісня «Свіча» на слова Б. Стельмаха, муз. М. Скорика у виконанні Оксани Білозір.

Всі присутні вшанували пам’ять жертв Голодомору хвилиною мовчання.

Всі новини
План роботи
10.02.2020 – 16.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради