Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Відбулося перше засідання краєзнавчо-історичного клубу при центральній бібліотеці

27.01.171006

26 січня, напередодні Дня пам’яті Героїв Крут, у читальній залі центральної міської бібліотеки відбулося перше відкрите засідання створеного при бібліотеці краєзнавчо-історичного клубу, який очолила член координаційної ради Ліги Громадських організацій «Громада Полтавщини» Ніна Кирпотіна. Тема засідання: «Українська революція 1917-1921 років у постатях її полководців – наших земляків».

Метою засідання було донести до аудиторії достовірну інформацію про те, що відбувалося в українській історії сто років тому. Адже існує багато версій і тлумачень.

Ніна Кирпотіна розповіла правдиву історію Української революції 1917-1921 років, підтверджену документально. Учасники засідання переглянули кілька документальних кінострічок про події того часу.

Особливу увагу у своєму виступі Ніна Миколаївна приділила особистості нашого земляка Аверкія Гончаренка, який народився на Лохвиччині. Маючи військову освіту, але будучи ще простим сотником, він, виконуючи завдання Центральної Ради, керував боєм біля залізничної станції Крути і, як командир, проявив себе грамотно і професійно. Після цього Аверкій Гончаренко продовжив службу у війську УНР.

Пам’ять всіх, хто воював за незалежність України і пролив свою кров під Крутами та на інших полях Української революції, вшанували хвилиною мовчання.

Відомий полтавський композитор Володимир Раковський виконав пісню на слова Надії Гринь «Ой, під Крутами».

Учасники засідання ознайомилися з книгами з фондів бібліотеки, представленими на перегляді «Єдність української нації».

Всі новини
План роботи
27.01.2020 – 02.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради