Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Відзначили 308 - річницю Полтавської битви

26.06.17751

24 червня 2017 року у Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» відбулися заходи з нагоди 308-ї річниці Полтавської битви. Цьогоріч до музею історії Полтавської битви в рамках циклу лекцій культурно-просвітницького проекту «Видатні історики на полі битви» завітав відомий в Україні історик-мазепознавець, шеф-редактор наукового журналу «Сіверянський літопис» Сергій Павленко. Тема прочитаної ним лекції «Участь українських козаків у Полтавській битві 1709 року». Історики, краєзнавці, музейні працівники мали можливість одержати відповіді на проблемні питання військової кампанії 1708-1709 рр. в Україні.

Відбулося також відкриття філателістичної виставки із колекції заслуженого філателіста, члена Асоціації філателістів України, корінного полтавця, який нині мешкає в Києві, Олександра Яременка «Кроки незалежності: від Богдана Хмельницького до Івана Мазепи». У колекції представлені оригінальні поштові марки та конверти незалежної України, Української Народної Республіки, Російської імперії, Радянського Союзу, різних європейських країн.

Зацікавила туристів і велосипедна екскурсія-презентація: «З картою в руці: поле Полтавської битви сьогодні». Учасники ГО «ВелоПолтава» на велосипедах у супроводі науковця заповідника проїхали історичними місцями доленосного поля, відвідали Меморіал козацької слави у Жуках, вшанували пам’ять полеглих у Полтавській битві покладенням квітів до пам’ятників.

До уваги туристів у цей день були запропоновані показові виступи учасників історичного клубу «Полтавська баталія» (керівник Михайло Меллін).

Учні й випускники полтавської Арт-студії «Художник»(керівник Юрій Бернацький), яка відзначає своє 5-річчя, провели пленер на території музейного містечка, змалювавши відомі історичні пам’ятки.

Цього дня полтавці та гості міста мали можливість, окрім музею, відвідати капличку Святих Петра і Павла у братській могилі воїнів московської армії.


Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради