Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Виконавчий комітет Полтавської міської ради проводить прийом робіт на здобуття щорічної міської премії імені Самійла Величка

04.04.16927

З метою вшанування пам’яті нашого видатного земляка - уславленого козацького літописця Самійла Величка - у 2003 році Полтавською міською радою, за пропозицією інтелігенції міста для відзначення письменників, науковців, краєзнавців, працівників культури, журналістів, митців, меценатів, громадських і державних діячів була заснована щорічна премія Самійла Величка.

Головна ідея Премії - прокласти міст духовного єднання поколінь, сприяти популяризації історико-культурної спадщини України, відкриттю нових імен у розвитку національної культури та посиленню її ролі у розбудові нашої держави.

Організаторами премії є управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради та Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви».

Премія присуджується за кращі здобутки, які утверджують гуманістичні й національні ідеали, ідеї незалежності України, духовні цінності українського народу та за вагомий внесок у національно-культурне відродження Української держави.

Премія присуджується у таких номінаціях:

1. Дослідження в царині історії України;

2. Дослідження в царині історії Полтавщини;

3. Відображення національної історії у засобах масової інформації;

4. Відображення історії України в художній літературі;

5. За збереження історико-культурної спадщини Полтавського краю;

6. За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви»;

7. Відображення доленосних подій у творах мистецтва.

Премія присуджується за працю і досягнення, що оприлюднені на момент засідання журі щорічної міської премії імені Самійла Величка.

Пропозиції щодо присудження премії вносять органи державної виконавчої влади, місцевого самоврядування, творчі спілки, національно- культурні та культурно-просвітницькі товариства, редакції періодичних видань і телерадіокомітети, установи та організації різних форм власності. У номінації «За сприяння розвитку Державному історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» пропозиції вносить колектив Державного історико- культурного заповідника ««Поле Полтавської битви».

До участі в конкурсі допускаються наукові дослідження авторів та авторських колективів, творчі доробки, пов’язані зі славним минулим України й Полтавщини. За своїм змістом вони обов’язково повинні мати пізнавально- виховне значення, мати наукову й мистецьку цінність.

Висунення кандидатів на здобуття премії повинно здійснюватися в умовах високої вимогливості, об’єктивного й аргументованого попереднього вивчення наукових, публіцистичних і творчих доробків (монографій, нарисів, описів, окремих публікацій, циклів статей, сценаріїв кінофільмів, теле- і радіопередач та ін.), науково-пізнавальний та суспільний рівень яких заслуговує на всеукраїнське визнання.

Праці, висунуті на здобуття премії, подаються до журі разом із листом- клопотанням організації, яка їх висуває.

У листі-клопотанні зазначається прізвище, ім’я та по батькові автора (авторів), назва чи зміст праці, час її створення чи здійснення, місце публікації чи оприлюднення.

Усі матеріали на здобуття премії до 1 травня поточного року надсилаються за адресою: м. Полтава, вул. Шведська Могила, 32 (Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви»). Телефон для довідок: (0532) 67 34 27 Шендрик Людмила Кирилівна, заступник директора з наукової роботи ДІКЗ «Поле Полтавської битви».

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради