Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Виставка малюнків Артема Олексійовича Каваліра “Храми Полтави та Полтавського району”

06.04.18457

Напередодні свята Великодня, у Полтавському літературно-меморіальному музеї І. Котляревського відкрилась виставка художніх робіт Каваліра Артема Олексійовича “Храми Полтави і Полтавського району”.

Артем Олексійович не професійний художник. Він за фахом фінансист. Закінчив економічний факультет Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка. Зараз працює у Департаменті фінансів Полтавської ОДА. Але з дитинства мав хист до малювання. Перші дитячі роботи були виконані простою кульковою ручкою, використовував гуаш, коли подорослішав почав писати маслом та акрілом, а також пробував писати емаллю.

Краса навколишнього світу, полтавських краєвидів завжди надихала художника-аматора. Художні полотна видатного художника І.І. Шишкіна полонили його творчу уяву. Тому серед його доробку пейзажні замальовки займають вагоме місце, займався також портретним живописом.

Майстра також приваблюють цікаві сторінки історії рідного краю, доля історичних архітектурних пам’яток Полтавщини. До глибокого вивчення втрачених старожитностей надихнула його історія храму на честь Вознесіння Господнього у його рідному селі, що був збудований у 1892 році, а зруйнований в часи войовничого атеїзму у 1940 році. Ця зацікавленість і спонукала його увіковічити храми, що нині діють в Полтаві та на території Полтавського району.

Малюнки виконані кульковою ручкою, що вимагає неабиякого хисту і не пробачає похибок і неточностей. Пастельний тон робіт надає роботам враження старої листівки або світлини.

Кожен, хто завітає у ці світлі дні Великодних свят до музею, відчує духовне піднесення та гордість від причетності до неповторної духовної спадщини нашого народу.

Запрошуємо полтавців і гостей міста відвідати виставку, що буде діяти протягом місяця щоденно без переви та вихідних з 9-00 до 17-00 за адресою: пр-т Першотравневий,18,м.Полтава.

Всі новини
План роботи
27.01.2020 – 02.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради