Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Виставка "Портретний живопис ХVІІІ — ХХ століття"

07.12.15801

Виставка "Портретний живопис ХVІІІ — ХХ століття" підготовлена із фондової збірки Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Вона продовжує ряд масштабних виставкових проектів, реалізованих за останнє п’ятнадцятиріччя, відколи одним із пріоритених напрямків роботи музею став курс на відкритість фондів. Йдучи обраним шляхом, музейні працівники підготували і провели 15 тематичних фондових виставок, продемонструвавши десятки сотень найрізноманітніших експонатів: від творів декоративно-ужиткового мистецтва до живопису графіки і скульптури. Серед цих виставок були і міжмузейні проекти, але, передусім, вони зорієнтовані на популяризацію власної колекції.

Тема цьогорічної виставки — портрет. Як самостійний жанр, живописний портрет посідає одне із чільних місць в образотворчому мистецтві. Досить значне місце становить його частка і у зібранні живосу Полтавського художнього музею (галереї мистецтв) імені Миколи Ярошенка. Лише на виставці "Портретний живопис ХУІІІ — ХХ століття" увазі глядача запропоновано 120 творів цього жанру. Хронологічні рамки зазначені вже в самій назві виставки, зумовлені не тільки наявністю робіт саме вказаного періоду, але й можливістю прослідкувати еволюцію портрету від його класичних форм ХУІІІ століття до академічного та психолого-реалістичного втілення образу в ХІХ столітті, від набуття ним імпресіоністичних і модерних рис аж до портрету в абстрактному, нефігуративному мистецтві.

Таким чином, виставка «Портретний живопис ХУІІІ-ХХ століття», експозиція якої побудована так, що може дати уявлення про портрет відразу кількох епох, без сумніву знайде свого зацікавленого глядача.Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради