Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Виставка живопису кременчуцької художниці Наталії Юзефович

22.07.1986

18 липня у малій виставковій залі (прес-центрі) Полтавського художнього музею (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка відкрито виставку живопису кременчуцької художниці Наталії Юзефович.

Наталія Володимирівна Юзефович (1932-2009) народилася в Києві, член Спілки художників України з 1959р. Закінчила Київську художню школу ім. Т.Г. Шевченка, а потім відділення станкового живопису Харківського державного художнього інституту.

З 1971р., майже сорок років, жила й працювала в Кременчуці. Писала портрети, пейзажі, натюрморти та жанрові картини. Наталя Юзефович – єдина кременчуцька майстриня, що має особисту картинну галерею. Протягом усього життя художниця поєднувала техніки, сміливо експериментувала з мазком і кольором.

Попри те, що молодість художниці припала на складні часи в мистецтві, коли митці були змушені працювати в жанрі соцреалізму, вона вміло і тонко відображала у своїх роботах національний колорит, вроду нашого народу, красу його побуту та рідної землі. Тематика ранніх робіт Наталії проста і зрозуміла: трепетна любов матері до дитини, важка праця, різноманітність природи. Все це цікавило й оточувало молоду Наталію Юзефович.

Художниця росла як майстер і особистість, болісно переживала становлення Української державності. В 90-х, 2000-х роках в її роботах з’являються символізм та християнські мотиви. Відчувається, що нарешті майстриня відчула свободу зображувати на полотні всі свої філософські задуми.

Якими б цікавими не були пейзажі художниці, беззаперечно найвдалішими її роботами є жанрові полотна. Обрана тема, розмір, складність ракурсу жодного разу не стали на заваді художниці. Щоразу Наталія випробовувала себе як майстра, ставлячи перед собою, здавалось би, непосильні задачі. В усіх роботах відчувається чоловічий характер, твердість і постійний пошук.

Усі 28 експонованих робіт надані з приватної збірки полтавського видавця, колекціонера, мецената Олексія Петренка. Всього в колекції полтавця близько 40 робіт Наталії Юзефович. Саме за ініціативи Олексія Петренка полтавці та гості міста мають змогу познайомитися з творчістю талановитої художниці. Ініціюючи цей проєкт спільно з Полтавським художнім музеєм (галерея мистецтв) імені Миколи Ярошенка, колекціонер мав на меті представити усім небайдужим самобутність та беззаперечну майстерність живопису Наталії Юзефович.

Всі новини
План роботи
02.12.2019 – 08.12.2019
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради