Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

“Як святкували Різдво та Новий рік у Полтаві за часів Івана Котляревського”

21.12.16789

З давніх-давен Різдво Христове та Новоріччя — улюблені українські свята. Полтавщина має багатющу традицію підготовки та відзначення цих свят.

Наукові співробітники музею І.Котляревського упродовж багатьох літ вивчали старовинні обряди, звичаї, особливо ті, що споконвічно притаманні саме нашому краю.

До того ж І.П.Котляревський був відомим знавцем життя українського народу — від пісень та дум до обрядовості та вірувань. До нього як до консультанта звертались вчені та дослідники старовини.

Працівники музею роблять спробу “оживити” мешканців старовинного панського особняка на колишній Великій Петровській вулиці, які були у дружніх стосунках з Іваном Котляревським. “Господарка” дому, графиня Олександра Капніст (провід. наук. сп. Стороха Євгенія), зустрічається з економкою поета Мотроною Веклевичевою ( наук. співроб. Скриль Валентина ) і завдяки задушевній розмові двох полтавок стає зрозуміло, як жила Полтава два століття тому, як вона розбудовувалась із набуттям статусу губернського міста, які люди тут жили та як сприяли розвитку освіти та культури.

У домі Капністів часто звучала музика. І на її чарівні звуки та на гостину до привітного дому з”їжджались відомі полтавські родини - Лук”яновичів, Єсипенкових, Стебліних-Камінських, Білухи-Кохановських, Кочубеїв. Приходив і Котляревський як найбажаніший гість. Всі знали, що він любить скрипку і сам грає на цьому інструменті. Тож, на свято теж запрошений народний ансамбль скрипалів “Класика” - викладачі Полтавської музичної школи №1 імені Платона Майбоди (кер. Тетяна Лисенко). Гості музею поринули у світ романтичних мелодій.

На гостину до музею завітали вихованці Полтавського міського багатопрофільного ліцею №1 імені І.П.Котляревського із поетичними Різдвяними віншуваннями та українськими народними піснями.
Чудовим завершенням зустрічі із захисниками України став огляд персональної виставки декоративних Різдвяних та Новорічних композицій Світлани Олійник.

Гості свята отримали подарунки - авторські художні листівки, розроблені вихованцями ліцею №1.

Новорічна виставкова експозиція, тематична інсталяція у вестибюлі музею, розповіді про минулі часи з фрагментами театралізації створили атмосферу старосвітської Полтави ХІХ ст.


Всі новини
План роботи
27.01.2020 – 02.02.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради