Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

З нагоди відзначення 73-ї річниці вигнання з України нацистських окупантів

30.10.17573

27 жовтня у Полтавському літературно-меморіальному музеї В.Г. Короленка відбувся культурно-просвітницький захід, присвячений 73-й річниці вигнання нацистів з України.

Захід підготували студенти факультету технологій та дизайну ПНПУ імені В.Г. Короленка, керівник творчої групи – к.п.н., асистент кафедри культурології та методики викладання культурологічних дисциплін Яремака Н.С.

Друга світова війна – одна з найтрагічніших сторінок в історії українського народу. Україна втратила п’яту частину населення. Міста обезлюдніли і лежали в руїнах.

Усі ці тяжкі роки лихоліття пережив і літературно-меморіальний музей В.Г. Короленка. І ті безцінні експонати, що зараз представлені в меморіальній експозиції – меблі, книги, речі, які слугували Короленкові за життя, були збережені завдяки самовідданій праці тодішніх співробітників: Софії Володимирівни Короленко – старшої доньки письменника і першого директора музею; її подруг ще з гімназичних років сестер Кривинських – Любові Леопольдівни та Анни Леопольдівни, котрі також пов’язали своє життя з музеєм; Любові Костянтинівни Гейштор, чию долю пов’язала з музеєм війна (вона познайомилася з Софією Володимирівною в евакуації) та прибиральниці музею Ірини Карпівни Значенко. Усі вони після війни були нагороджені медалями «За доблесну працю у Великій Вітчизняній війні». Про долю музею у роки Другої світової війни розповіла старший науковий співробітник музею Короленка Вечерок О.М.

Згадуючи ті важкі роки, неможливо було оминути увагою трагедію сьогодення та віддати дань пам’яті нинішнім загиблим героям. Прозвучали пісні та вірші, присвячені як Другій світовій війні, так і сучасним драматичним подіям в історії України.

Пам’ять загиблих вшанували хвилиною мовчання.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради