Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

«З родинного кола» виставка вузлових ляльок Наталії Свиридюк

13.03.19119

12 березня в Полтавському літературно-меморіальному музеї Панаса Мирного відкрилася виставка «З родинного кола» вузлових ляльок Н.О.Свиридюк.

Н.О.Свиридюк – завідувач відділу комунальної установи «Обласний центр народної творчості та культурно-освітньої роботи» Полтавської обласної ради, аспірант кафедри основ виробництва та дизайну Полтавського національного педагогічного університету ім. В.Г.Короленка, заслужений майстер народної творчості України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, лауреат міських премій імені В.Г.Короленка та імені Самійла Величка.

Одним із напрямків роботи Наталії Олександрівни є створення вузлової ляльки, одягнутої в традиційний стрій Полтавщини. Майстриня сама виготовляє весь одяг та його оздоблення: вишивку на сорочках, аплікацію та вишивку на корсетках, ткані пояси, створює очіпки та намітки, при потребі фарбує тканину рослинними барвниками для досягнення цілісності художнього образу ляльки. Н.О.Свиридюк створена колекція ляльок, присвячена двом видатним українським письменницям – Лесі Українці та Олені Пчілці. За матеріалами досліджень української вишивки Олена Пчілка у 1879 році видала альбом «Український орнамент». Вивчивши цей альбом, Наталія Олександрівна виготовила ляльки, одягнені у сорочки, вишиті за візерунками, змальованими в альбомі, фантазійно відтворивши образи, навіяні поезіями Лесі Українки.

Представлені на виставці ляльки виготовлені у 2017 – 2019 рр. Одягнені вони в традиційні для Полтавщини строї. А також ті, що при їх виготовленні майстриня творчо переосмислює традицію. Виставка доповнена колекцією традиційного текстилю з зібрання родини Свиридюк та витинанками на тему народних ляльок та візерунків Олександри Свиридюк.

Всі новини
План роботи
20.05.2019 – 26.05.2019
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради