Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Згадали юність, що горіла в Крутах

25.01.181053

24 січня в центральній міській бібліотеці відбувся урок історичної правди «Згадаймо юність, що горіла в Крутах», присвячений 100-річчю Української революції.

29 січня минає рівно 100 років з часу, коли біля станції Крути відбувся бій між військовими підрозділами Української Народної Республіки, сформованими з юних хлопців, та російською більшовицькою армією під командуванням Муравйова.

Це - одна з найбільш жорстоких і кривавих подій неоголошеної війни більшовиків проти незалежної України,що на довгі роки стала одним із символів боротьби українського народу за свободу і незалежність.

Бібліотекарі ознайомили читачів з книжковою виставкою «Червона калина на білому снігу..», матеріали якої розповідають про події тих далеких часів, коли в бою під Крутами на захист Української Народної Республіки стали київські студенти, гімназисти та юнаки військової школи.

Більш детально про події 100-річної давнини учасникам заходу розповіла голова краєзнавчо-історичного клубу центральної міської бібліотеки, член координаційної ради Ліги Громадських організацій «Громада Полтавщини» Ніна Кирпотіна. Під час спілкування зі студентами Військового коледжу сержантського складу Військового інституту телекомунікацій та інформатизації Ніна Миколаївна поцікавилася їх думкою щодо цієї події.

Усі разом змалювали словесний портрет нашого земляка Аверкія Гончаренка, який був родом з Лохвицького району. Пам’ять незабутнього командира крутянців А.Гончаренка увічнена в сучасній Україні: на одній з центральних вулиць Лохвиці встановлено пам’ятну таблицю, в Броварах Київської області назвали вулицю на його честь. У багатьох містах України сьогодні є вулиці Героїв Крут, до яких належить і наш земляк.

Присутні на уроці історичної правди переглянули документальний фільм «Пам’ятай про Крути».

Всі новини
План роботи
13.01.2020 – 19.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради