Управління культури
виконавчого комітету Полтавської міської ради

Звіт про роботу управління культури ВК ПМР за 2016 рік

30.01.171297

Звіт про роботу

управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради

за 2016 рік

Діяльність управління культури здійснювалась відділом культурно-мистецької роботи та відділом туризму та культурної спадщини і була спрямована на реалізацію чотирьох програм.

І. «Міська програма розвитку культури м. Полтава на 2015-2019 роки», затверджена рішенням позачергової сорок сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 30 січня 2015 року;

1. У місті збережена мережа закладів культури, яка складається з 37 закладів.

2. У галузі працює 891 особа (з них – 824 по бюджету та 67 за спец. рахунком), всі працюючі забезпечені роботою на повну тарифну ставку відповідно до п. 2 ст. 29 Закону України «Про культуру».

3. У місті збережено мережу і кадровий потенціал закладів культури, напрацьовано великий досвід проведення культурно-мистецьких акцій.

Здійснюючи культурне обслуговування населення, за звітний період управлінням культури та закладами культури у місті було проведено 2 929 культурно-мистецьких заходів.

Управлінням культури до знаменних державних свят (до Дня Соборності України, Дня перемоги над нацизмом у Європі, Дня Скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні, Дня Конституції України, Дня незалежності України, Дня міста, Дня захисника України, Дня визволення України) були здійснені урочисті покладання квітів, проведені тематичні загальноміські культурно-мистецькі заходи.

У 2016 році проведено традиційні іміджеві фольклорні заходи – Свято Масляної, фестиваль «Великодня Писанка», «Свято Івана Купала», музичні фестивалі-конкурси «Камерата», «Полтавська битва», «Барви Полтави» «Пісенні крила Чураївни» пам’яті Раїси Кириченко.

Відбулося вручення міських щорічних премій імені Гоголя, Короленка, Котляревського, Ярошенка та Самійла Величка.

Традиційно у грудні-січні в місті проведено низку Новорічних та Різдвяних заходів.

На реалізацію культурно-мистецьких заходів відповідно до «Міської програми розвитку культури м. Полтава на 2015-2019 роки» були виділені і освоєні кошторисні призначення у розмірі 3 050,0 тис. грн.

4. Робота закладів культури, підпорядкованих управлінню культури

В сучасних економічних умовах фінансування галузі культури покладено виключно на міський бюджет: це і витрати на захищені статті, такі як заробітна плата, комунальні послуги, охорона, так і поточні та капітальні видатки – це придбання та ремонти.

І сьогодні міською владою докладається максимум зусиль для модернізації закладів культури, підтримки професійних та аматорських творчих колективів.

Основним напрямком роботи шкіл естетичного виховання (Полтавська дитяча музична школа № 1 імені П.Майбороди, Полтавська дитяча музична школа № 2 імені В.Шаповаленка, Полтавська дитяча музична школа № 3 імені Б.Гмирі, Полтавська дитяча художня школа, Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Р.Кириченко) є розвиток здібностей та обдарувань підростаючого покоління, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.

Контингент шкіл становить 3 129 учнів. Батьківська плата за навчання у школах естетичного виховання впродовж 2016 року залишилась незмінною та надходження від батьківської плати за рік становить 2 453,83 тис. грн.

Протягом останніх років дуже гострою залишалася проблема організації навчально-виховного процесу у Полтавській дитячій художній школі.

Рішенням депутатського корпусу новий навчальний 2016-2017 рік розпочався у приміщенні за адресою: вул.Алмазна, 2а. За рахунок цього площа навчальних класів збільшена у декілька разів, приміщення світлі і затишні, відповідають санітарним нормам і сучасним вимогам щодо організації навчального процесу.

Так, за рахунок коштів міського бюджету на капітальний ремонт даного приміщення використано 1 487,2 тис. грн., також на придбання світильників, поточний ремонт даху, ганку і сантехніки та встановлення охоронної сигналізації витрачено 346,8 тис. грн.

Нарешті, після довготривалих узгоджень (а вони необхідні, оскільки будівля школи є пам’яткою архітектури національного значення) влітку 2016 розпочато ремонтні роботи Полтавської міської школи мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко: заміна даху, встановлення енергозберігаючих вікон, капітальний ремонт фасаду, ремонт вхідної групи.

Музейні заклади комунальної сфери управління (Полтавський літературно-меморіальний музей В.Г.Короленка, Полтавський літературно-меморіальний музей Панаса Мирного, Полтавський літературно-меморіальний музей І.Котляревського, Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені М.Ярошенка, Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви») забезпечували культурне обслуговування полтавців та туристів. Надходження до спецрахунків музейних установ становлять 915,1 тис. грн.

Дотація на виконання громадських робіт у музеях міста становить 65,7 тис. грн.

За рахунок коштів міського бюджету у 2016 році здійснено:

- Полтавський художній музей (галерея мистецтв) імені М.Ярошенка – придбання та встановлення кондиціонерів на суму 228,0 тис. грн.;

- Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви» – виготовлення науково-проектної документації розробки плану організації території – 188,6 тис. грн. та поточний ремонт Ротонди пам’яті – 104,9 тис. грн.;

- Полтавський літературно-меморіальний музей І.Котляревського:

- поточний ремонт підлоги – 76,1 тис. грн.;

- виконання реставраційних завдань на суму 37,7 тис. грн.;

- розробка проектно-кошторисної документації на ремонтно-реставраційні роботи – 458,4 тис. грн., а саме: виготовили та погодили відповідно до законодавства проектно-кошторисну документацію на ремонт даху садиби І.Котляревського на суму 203,0 тис. грн. та ремонт літературної частини музею І.Котляревського на суму – 217,7 тис. грн.

Полтавський міський Будинок культури до складу якого входять три відділи з основних видів діяльності ПМБК у с. Вакуленці, с. Крутий Берег, с.Івонченці.

Протягом 2016 року робота в ПМБК велася за такими напрямками: організаційно-методична, культурно-виховна, художньо-масова, розвиток самодіяльної творчості, матеріально-технічне забезпечення, виставкова діяльність.

Всього проведено культурно-мистецьких заходів – 258, з них пільгових заходів – 17, благодійних – 14, дитячих – 87.

Кількість глядачів – 117 490 осіб, з них дітей – 46 180.

На базі ПМБК у 2016 році проведено 2 форуми, 5 конгресів, 2 творчих семінари, 3 конференції, 2 творчих вечора, 1 презентація книги, 5 професійних турнірів, 44 спеціалізованих виставки, 12 фестивалів та конкурсів.

На кінець 2016 року ПМБК нараховує 37 клубних формування (1514 чол.); з них 15 для дітей (741 чол.), в тому числі:

-19 самодіяльних (з яких 1 заслужений, 5 народних, 3 зразкових);

-16 клубів за інтересами та любительських об‘єднань (з яких 4 ветеранських, 3 ретро напрямку, 5 клуби естетичного спрямування, 1 клуб йоги);

-2 дискотеки («Запрошує ретро» та «Для тих, кому за 30…»).

У 2016 році на базі ПМБК розпочала роботу Творча майстерня «Музейон», Клуб «Алатра» та Перша полтавська ліга «КВН».

За звітний рік від платних послуг надійшли кошти в сумі 832,67 тис. грн. Проведено поточний ремонт котельні та комп’ютерної техніки; за кошти міського бюджету придбано музичну апаратуру на суму 40,0 тис. грн.

Мережа Полтавської міської централізованої бібліотечної системи залишилася без змін і складається з центральної бібліотеки і 16 бібліотек-філіалів.

У 2016 році головним напрямком діяльності бібліотек є активна робота з надання інформаційно-освітніх послуг користувачам, створення сучасної моделі бібліотек як повноцінних інформаційно-ресурсних центрів та центрів громадської активності.

За 2016р. бібліотеками ЦБС здійснено:

- обслуговування 52 453 користувачів;

- книговидача становить 1 116 334 примірників видань;

- кількість відвідувань — 425 346.

11 бібліотек ЦБС надають безкоштовні Інтернет-послуги, для роботи користувачів створено 43 робочих місця. У 8 бібліотеках діють Wi-Fi зони. У 2016р. інтернет-послугами скористалося 7 628 чол., відвідування становило 80 002.

Зароблені кошті за 2016 рік – 76,3 тис. грн.

В 2016 році використані кошти на придбання книг (137,0 тис. грн.) та оформлення передплати на періодичні видання (180,0 тис. грн.).

За рахунок коштів міського бюджету здійснено поточний ремонт системи опалення, замінені вікна на енергозберігаючі в бібліотеці-філіалі № 3 на суму 50,0 тис. грн. та проведено поточний ремонт бібліотеки-філіалу № 1 на суму 190,0 тис. грн.

Комунальне підприємство «Міський духовий оркестр «Полтава» провів 17 сольних концертів. За кошти міського бюджету придбано оргтехніку на 10,0 тис. грн.

За 2016 рік зароблено 46,1 тис. грн. Фінансова дотація з міського бюджету на заробітну плату з нарахуванням становить 1 301,5 тис. грн.

Комунальне підприємство «Палац дозвілля» – проведено 104 заходи (з них 48 безкоштовних), які відвідало 107 600 осіб.

Зароблено коштів 1 075,0 тис. грн. Фінансова дотація з міського бюджету (заробітна плата з нарахуванням, комунальні послуги та благодійні концерти, технічний огляд та поточні ремонти тощо) складає 1 278,6 тис. грн.

За рахунок коштів міського бюджету здійснено частковий ремонт даху, фасаду, грузопідйомного обладнання, охолоджувача повітря, опалення та придбання м’яких меблів на суму 789,5 тис. грн.

Полтавський міський парк культури та відпочинку «Перемога. На балансі парку знаходиться 7 об’єктів дозвілля, з них – 4 атракціони. За рік проведено 27 культурно-масових заходи, з них 5 для дітей.

Здійснено поточний ремонт лавок Співочого поля імені Марусі Чурай на суму 49,9 тис. грн., проведено випробування та технічний огляд атракціонів – 36,0 тис. грн., обстеження території парку та Співочого поля – 71,4 тис. грн., переоформлення технічного паспорту – 69,3 тис. грн.

У 2016 році зароблено коштів по платним послугам та спонсорські –235,8 тис. грн., фінансова дотація з міського бюджету на заробітну плату та комунальні послуги складає 489,1 тис. грн., дотація на виконання громадських робіт – 82,9 тис. грн.

ІІ. Міська програма «Про розвиток зв’язків територіальної громади міста Полтава з містами країн світу» на 2015 – 2019 роки, затверджена рішенням позачергової сорок сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 30 січня 2015 року.

На початок 2016 року місто Полтава мала договори та угоди про співробітництво:

1. Угода про встановлення дружніх відносин між містом Ціньхуа (Китайська Народна Республіка) та містом Полтава (Україна);

2. Програма партнерства міста Полтава (Україна) з містами Фільдера (Німеччина);

3. Угода про співдружність між містами Флінт (штат Мічиган,США) та містом Полтава (Україна);

4. Угода про встановлення партнерських відносин і співпраці між містом Боржомі (Грузія) та містом Полтава (Україна);

5. Угода про встановлення дружніх контактів між містом Полтава (Україна) та містом Дуньін (Китайська Народна Республіка);

6. Угода про співробітництво між містом Полтава (Україна) та містом Краснодар (Російська Федерація);

7. Угода про встановлення партнерських відносин і співпраці між містом Полтава (Україна) та міським округом Хімки (Російська Федерація);

8. Угода про співпрацю між містом Барановичи (Республіка Білорусь) та містом Полтава (Україна).

У 2016 році постійними комісіями Полтавської міської ради розглянуто питання щодо розірвання договорів про партнерство з містами-побратимами Російської Федерації – міським округом Хімки та містом Краснодар.

У 2016 році основними заходами реалізації програми було:

- 4-10 липня – в Полтаві перебувала делегація скульпторів з міста Остфільдерн (Німеччина);

- 23- 27 липня – офіційна делегація з м.Полтави в місті Боржомі (Грузія);

- 23 липня – 6 серпня – діти з сімей внутрішньопереміщених осіб з міста Полтава перебували в містах Фільдера (Німеччина);

- 19-25 вересня – делегація сімейних лікарів з міста Полтава з метою обміну досвіду відвідала медичні закалди міст Фільдера;

- 20-27 вересня – делегація учнівської молоді з міст Фільдера в Полтаві;

- 25 вересня – 1 жовтня – делегація фахівців з питань екології та охорони навколишнього середовища з міст Фільдера у Полтаві;

- 1-4 жовтня – офіційна делегація з міст Фільдера у м. Полтаві, підписання Програми партнерства на 2017-2018 роки;

- 9-30 жовтня – три викладачі німецької мови з міста Полтава стажувались у гімназіях міст Фільдера;

- 18-30 жовтня – поїздка делегації школярів з міста Полтави до міст Фільдера;

- 18-19 жовтня – робота у Полтавському художньому музеї (галерея мистецтв) імені М.Ярошенка Змішаної українсько-німецької комісії з питань повернення та реституції втрачених та незаконно переміщених під час та внаслідок Другої Світової війни культурних цінностей;

- 16 листопада – офіційна зустріч Полтавського міського голови О.Мамая з Генеральним Консулом Республіки Польща у Харкові Янушем Яблонським.

У жовтні громадянський фонд міста Остфільдерн придбав медичне обладнання для Полтавської дитячої міської клінічної лікарні на суму 19 500 євро.

Всього за 2016 рік на виконання програми «Про розвиток зв’язків територіальної громади міста Полтава з містами країн світу» на 2015 – 2019 роки освоєно 266,5 тис. грн.

ІІІ. Розвиток туристичної діяльності протягом 2016 року здійснювався відповідно до Міської програми «Полтава туристична» на 2015-2019 роки, затвердженої рішенням позачергової сорок сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 30.01.2015 року.

Основними напрямками діяльності були моніторинг туристичної інформації та туристсько-екскурсійні дослідження, підтримка та пропаганда туристичного продукту територіальної громади міста, безпека та професійно кадрове забезпечення в галузі туризму, розбудова туристичної інфраструктури міста.

І. Моніторинг туристичної інформації та туристсько-екскурсійні дослідження

· Кількість відвідувачів (туристів) музейних закладів м. Полтава підпорядкування управління культури МВК 115.944 особи;

· Кількісні показники екскурсійного обслуговування музейними установами – 4.596 екскурсій;

· Показники поповнення спец рахунків музейних установ – 915.103,00 грн;

· Дослідження з географії відвідуваності м. Полтава (здійснені на базі ДІКЗ «Поле Полтавської битви» протягом травня – вересня 2016 р.):

Географія відвідуваності, міста України

1 місце – м. Київ, 31%

2 місце – м. Харків, 28%

3 місце – м. Дніпро, 16%

Географія відвідуваності, країни близького зарубіжжя

1 місце – Росія, 46%

2 місце – Швеція, 22%

3 місце – Німеччина, 17%

· Інформація про сплату закладами тимчасового розміщення (проживання) туристичного збору, запровадженого як місцевий збір рішенням позачергової сьомої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 31.01.2011 року. Загальна кількість платників туристичного збору (суб’єктів сплати ) – 30. До міського бюджету протягом 2016 троку надійшло 222 619,43 грн.

Трійка найбільших платників туристичного збору

1 місце – ПП «Кампус Плюс», готель «Палаццо» - 60 966, 66 грн.;

2 місце – ТОВ «АРИСТОКРАТ І», готель – «Аристократ» - 34 250,88 грн.;

3 місце ОФІС – МАРКЕТ Х ТОВ, готель «Явір» - 25 950, 51 грн.

ІІ. Підтримка та пропаганда туристичного продукту територіальної громади міста Полтави

2.1. Конкурси (акції)

· Інформаційно-просвітницька акція «Школяр в музеї»

Метою акції є організація змістового дозвілля учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Полтави під час канікулярного періоду. Акція проходить в усіх п’яти музеях комунальної сфери управління міста , а саме: літературно-меморіальних музеях І.Котляревського, В.Короленка, Панаса Мирного, художнього музею (галерея мистецтв) ім. М.Ярошенка та ДІКЗ «Поле Полтавської битви».

Протягом дії акції музеї працювали без вихідних. Учасникам акції – полтавським школярам надавались пільгова знижка у розмірі 50% вартості квитка вхідної плати в музей, тобто вартість квитка склала – 2,50 грн.

Сума поповнення спец рахунків музейних установ становить - 7.895,50 грн.

· Інтерактивні форми екскурсійного обслуговування

З метою популяризації літературної спадщини національного значення, просування новітніх форм туристсько-екскурсійного обслуговування відвідувачів музеїв комунальної сфери управління міста Полтави на прикладі Полтавського літературно-меморіального музею В.Г.Короленка та ДІКЗ «Поле Полтавської битви» здійснюється запровадження інтерактивної форми подачі наукової інформації та роботи з відвідувачем.

Протягом року з класичним екскурсійним обслуговуванням надаються послуги тематично-театралізованої екскурсії з елементами інтерактивної присутності екскурсанта, майстер-класи тощо.

· Літературно-меморіальний музей В. Короленка.

Тематичні екскурсії: «Короленківські чаювання», «Короленківська ялинка», «В гостях у Короленка».

ДІКЗ «Поле Полтавської битви».

Тематичні екскурсії «Козацькі забави», «Нічна екскурсія», «Велика Північна війна: історії великого кохання».

2. 2. Виставки

З метою популяризації та просування туристичного продукту територіальної громади м. Полтава протягом 2016 року було забезпечено туристичне представництво під час проведення:

· 12.05.2016 року VIII Міжнародний туристичний форум «Харків: партнерство в туризмі», м. Харків, проспект Правди, 2;

· 26-27.10.2016 року Х Міжнародна виставка - турсалон «Відпочивайте на Полтавщині», м. Полтава, вул. Соборності, 45;

2.3. Інформаційно-туристичний маршрут за допомогою QR-кодів «Літературними стежками Полтави» (в рамках відзначення Всесвітнього дня туризму та Дня туризму в Україні)

За допомогою спеціальних антивандальних інформаційних табличок з QR-кодами, які мають вже знайому полтавцям та гостям міста символіку у вигляді підкови - смайлика, прокладено туристичний маршрути, що охоплює всі три літературно-меморіальні музеї міста, а саме: Івана Котляревського (Першотравневий проспект, 18), Володимира Короленка (вул. Королека, 1), та Панаса Мирного (вул. Панаса Мирного, 56). Загальна протяжність інформаційно-туристичного маршруту становить 3,3 км.

Головні об’єкти показу – музейна територія, меморіальні будинки видатних письменників, історія формування музейної колекції, її найголовніші експонати.

Табличка з QR-кодом розміщена при вході до музейного подвір’я нібито запрошуючи потенційного відвідувача зробити крок в музейний простір. Кожна із трьох підков – смайликів в руках тримає хрестоматійні твори письменників, відповідно: «Наталка Полтавка», «Сліпий музикант», «Хіба ревуть воли, як ясла повні?». Під час генерації QR-коду за допомогою смартфону чи то планшету турист спрямовується на Інтернет-ресурс «Полтава туристична» (www.tourism.poltava.ua) з детальним описом та фотографічним зображенням локації

2.4. Інформаційно-іміжджевий набір «Полтава туристична»

З метою розширення та урізноманітнення видової поліграфічної продукції інформаційно-іміджевого набору «Полтава туристична», який розповсюджується серед офіційних делегацій, учасників міських фестивалів та конкурсів, протягом 2016 року розроблено та випущено:

· Інформаційно-презентаційний путівник «Полтава – місто, в якому хочеться жити» (укр.- анг. мовами, червень, 2016 року, наклад – 1 тис. прим.). Видання – лауреат Обласного конкурсу «Краща книга Полтавщини -2016 року»

· Туристичний путівник «Сім чудес міста Полтави » (укр.- анг. мовами, вересень 2016 року, наклад – 1 тис. прим.)

2.6. Співпраця з ЗМІ

Традиційно тривала тісна співпраця з регіональними та всеукраїнськими засобами масової інформації. Серед прикладів – реалізація окремих тематичних телевізійних програм:

· «1+1» програма «Сніданок з 1+1» - туристична рубрика «Мій путівник» (23-25.03.2016 року);

· Філія НТКУ «Полтавська регіональна дирекція «Лтава»;

· Газета «Полтавський вісник».

ІІІ Безпека та професійно-кадрове забезпечення в галузі туризму

3.1 Об’єкти громадського призначення для громадян з особливими потребами:

· Пандус Музею історії Полтавської битви, травень 2016 року, вул. Шведська Могила, 32 (фасадна частина головного входу будівлі);

· Пандус Літературно-меморіального музею В.Г. Короленко, серпень 2016 року вул. Короленко, 1 (меморіальна частина будівлі Садиби письменника В.Г. Короленка);

· Кнопка виклику Літературно-меморіального музей Панаса Мирного, вересень 2016 року, вул. Панаса Мирного, 56 (центральний вхід до подвір’я Садиби письменника Панаса Мирного) .

3.2. Навчальні семінари, конференції, «круглі столи»:

· Семінар-нарада «Питання моніторингу туристсько-рекреаційних ресурсів районів/міст області та формування основних напрямків розвитку туризму Полтавщини», 14.02.2016 року вул. Соборності, 57, готель «Алея гранд»;

· «круглий стіл» з нагоди 165-ї річниці від дня народження І.Ф. Павловського на тему: «Невтомний трудівник і ретельний дослідник полтавського минулого», 12.02.2016 р., вул. Шведська Могила, 32 (Музей історії Полтавської битви);

· ІХ обласна науково-практична конференція «Екскурсійна реальність: реалії та перспективи», 23.02.2016 року вул. Конституції, 2 (Полтавський краєзнавчий музей імені В. Кричевського);

· «круглий стіл» на тему: «Туристичний імідж як чинник конкурентоспроможності регіону. Досвід співпраці Харківщини та Полтавщини», 11.03.2016 року вул. Небесної Сотні, 17 (Полтавська обласна універсальна наукова бібліотека ім. І.П. Котляревського);

· «круглий стіл» на тему «Підготовка до літнього туристичного сезону 2016 року на Полтавщині та заходи щодо популяризації спортивного туризму», 19.04.2016 року, проспект Першотравневий, 24 (ПолтНТУ ім. Юрія Кондратюка);

· семінар-нарада з суб’єктами підприємницької діяльності туристичної галузі м. Полтава «Туристичний сезон -2016», 06.05.2016 року, вул. Європейська, 5 (ПХМ(ГМ) ім. Миколи Ярошенка);

· ознайомча виїзна екскурсійна подорож «Музеї та культурні ландшафти» (за участі членів депутатських комісій з питань економічної політики, комунальної власності, бюджету, фінансів (голова - Г.М. Сахно); з питань розвитку культури, освіти, фізкультур, спорту та молодіжної політики (голова – О. М. Кудацький)

з питань розвитку підприємницької діяльності, розвитку міста, інвестицій, туризму (голова – Ю.О.Бойко), 18.05.2016 р., музеї комунальної власності міста;

· «круглий стіл» на тему: «Активний туризм. Перспективи для Полтавщини», 17.06.2016 р., вул. Конституції, 2 (Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського);

· Наукова рада з питань туризму та курортів (2-ге засідання) Мінекономрозвитку України, 27.10.2016 р., вул. Коваля, 3 (НВЗ «Полтавський університет економіки і торгівлі»);

· Семінар «засоби створення позитивного іміджу», 18.11.2016 р., вул. Конституції, 2 (Полтавський краєзнавчий музей ім. В. Кричевського)

На вищезазначені програмні заходи були виділені та протягом 2016 року освоєні згідно цільового призначення кошти з міського бюджету у розмірі 200 00,00 грн.

ІV. Пам’яткоохоронна діяльність протягом 2016 року здійснювалась відповідно до програмних зобов’язань Міської програми охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища м. Полтава на 2013 – 2017 роки, затвердженої рішенням позачергової двадцять восьмої сесії Полтавської міської ради шостого скликання від 27 грудня 2012 року.

Основними напрямами діяльності були моніторинг наявної мережі та стану пам’яток і об’єктів культурної спадщини міста, виготовлення та встановлення охоронних дощок, проведення роботи з інвентаризації об’єктів культурної спадщини, робота над виготовленням облікової документації (облікова картка, паспорт та акт технічного стану пам’ятки) на об’єкти культурної спадщини з метою занесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України, забезпечення діяльності та підготовка інформаційно-довідкового матеріалу Комісії з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам’яті осіб та подій.

В місті нараховується 482 нерухомих пам’яток України:

· національного значення (30): археологічні – 1, історичні – 8, монументального мистецтва – 3, архітектури – 18;

· місцевого значення (219): історії – 87, монументального мистецтва – 7, історії та архітектури – 125;

· об`єкти культурної спадщини (233): археологічні – 7, історичні – 109, монументального мистецтва – 31, архітектури і містобудування – 71, природи і садова-паркового мистецтва – 10, науки і військової техніки - 5.

Протягом 2016 року проведено 10 рейдів – перевірок пам`яток та об`єктів культурної спадщини з метою дотримання власниками чи уповноваженими органами вимог нормативно-правових актів та чинного законодавства у сфері охорони культурної спадщини (забезпечення захисту об’єктів культурної спадщини від загрози фізичної руйнації (знищення) або пошкодження, надання висновків щодо програм та проектів реалізація яких може позначиться на стані об’єкта культурної спадщини).

Відповідно до п. 1. 2. Полтавської міської програми охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища міста Полтави на 2013-2017 роки, постанови Кабінету Міністрів України від 21.01.2009 р. № 21 «Про затвердження критерій, за якими оцінюється ступень ризику від провадження господарської діяльності та визначається періодичність здійснення планових заходів державного нагляду (контролю) щодо об`єктів культурної спадщини» орган охорони культурної спадщини (управління культури) здійснив протягом поточного року 99 звернень до власників (або уповноважених ними осіб) щодо належного ставлення та ремонту пам’яток. Приклади: будівлі-пам’ятки за адресами: вул. Соборності, (Жовтнева), 31 (Дворянське зібрання), вул. Ляхова, 10 (наявність/відсутність археологічного нашарування), вул. Стрітенська, 18 (щодо занесення /не занесення будинку до об’єктів культурної спадщини).

З метою приведення охоронного статусу об’єктів культурної спадщини, що включені до списку (переліків) пам’яток та об’єктів культурної спадщини у відповідності до норм законодавства України про охорону культурної спадщини, протягом звітного періоду була проведена інвентаризація об’єктів культурної спадщини.

На виконання наказу управління культури Полтавської облдержадміністрації від 28.11.2014 року № 370 «Про укладання охоронних договорів на щойно виявлені об’єкти культурної спадщини та пам’ятки місцевого та національного значення» та п. 1 Міської програми з охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища міста Полтава у 2016 році розроблено та надано на погодження до Міністерства культури України облікову документацію (облікову картку, паспорт, акт технічного стану) на 20 об’єктів культурної спадщини та укладено 1 охоронний договір на пам’ятку архітектури національного значення за адресою вул. Соборності (Жовтнева), 38, м. Полтава.

На виконання п. 1 Міської програми з охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища міста Полтава на 2013 - 2017 роки, з метою здійснення підготовчих робіт щодо укладання охоронних договорів на пам’ятки культурної спадщини та занесення об’єкта культурної спадщини до Державного реєстру нерухомих пам’яток України виготовлена облікова документація на об’єкт культурної спадщини м. Полтава:

· Будівля Присутніх місць, вул. Соборності (Жовтнева), 36 – виконавчий комітет Полтавської міської ради (пам’ятка архітектури національного значення) виконавець робіт – Науково-дослідний інститут «Памяткоохоронних досліджень»;

· Малоросійський поштамт вул. Соборності (Жовтнева), 35 – Полтавська міська школа мистецтв «Мала академія мистецтв» імені Раїси Кириченко (пам’ятка архітектури національного значення) ; виконавець робіт – Науково-дослідний інститут «Памяткоохоронних досліджень»;

· Особняк лікаря Гуревича, вул. Стрітенська (Комсомольська), 35 – Полтавська дитяча музична школа ім. П. Майбороди (пам’ятка історії та архітектури місцевого значення) виконавець робіт – ФОП Минак А.О.

Основні кошторисні призначення у сумі - 53294,18 грн.

На виконання Закону України від 09.05.2015 року № 317-VIII «Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки» та п. 3 Розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації від 20.05.2016 року № 207 «Про перейменування топонімічних назв, демонтаж меморіальних дощок та зображень комуністичної символіки у м. Полтава», з метою усунення символіки комуністичного тоталітарного режиму, в якій відтворюється поєднання серпа та молота здійсненні відповідні організаційно-підготовчі роботи з проведення демонтажу елементів радянської комуністичної символіки фронтону глядацької зали Полтавської міського Будинку культури (майдан Незалежності, 5, м. Полтава).

Основні кошторисні призначення у сумі - 24 310,63грн.

В рамках двомісячника чистоти та благоустрою м. Полтава, відповідно до розпорядження міського голови від 09.03.2016 року № 17-р «Про проведення двомісячника чистоти та благоустрою м. Полтави» та з нагоди відзначення Міжнародного дня пам’яток і визначних місць протягом березня – травня 2016 року та з метою наведення належного санітарного стану та благоустрою об’єктів культурної спадщини та пам’яток - здійснена робота з поточного ремонту та благоустрою прилеглої території музеїв-пам’яток (літературно-меморіальні музеї В.Короленка, І.Котляревського, Панаса Мирного), Державного історико-культурного заповідника «Поле Полтавської битви», об’єкта культурної спадщини – Художнього музею (галерея мистецтв) ім. Миколи Ярошенка, Полтавської дитячої музичної школи № 1 ім. П. Майбороди, Централізованої бібліотечної системи, Полтавської художньої школи тощо.

Освоєні цільові кошторисні призначення склали – 110000,00 грн.

Відповідно до п. 21 ст. 6 Закону України «Про охорону культурної спадщини» та наказу Міністерства культури і мистецтва України від 27.01.2004 року за № 3010 «Про затвердження Порядку встановлення та утримання охоронних дощок та охоронних знаків на нерухомих пам`ятках», п. 4 Міської Програми охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища міста Полтави на 2013-2017 роки - у 2016 році встановлено та встановлено інформаційно-охоронний знак та інформаційний щит з картою-схемою «Меморіальний парк на садибі Панаса Мирного» на території Полтавського літературно-меморіального музею Панаса Мирного (вул. Панаса Мирного, 56, м. Полтава).

Освоєні цільові кошторисні призначення склали – 6100,00 грн.

На виконання пункту 15 Міської програми з охорони культурної спадщини і збереження історичного середовища міста Полтава на 2013-2017 роки та рішень виконавчого комітету Полтавської міської ради, з метою збереження і популяризації культурного надбання міста Полтава, протягом звітного періоду встановлено та відкрито 1 меморіальну дошку:

· видатному історику, державному та політичному діячу поч. ХХ ст., Грушевському Михайлу Сергійовичу, вул. Стрітенська, 37, м. Полтава.

· Підготовлено 7 рішень виконкому Полтавської міської ради щодо встановлення у м. Полтава меморіальні дошки учасникам АТО: «Про встановлення меморіальної дошки Олександру Олександровичу Горячевському» від 05.02.2016 року № 04, «Про встановлення меморіальної дошки Дмитру Миколайовичу Гречку» від 05.02.2016 року № 05, «Про встановлення меморіальної дошки Олександру Євгеновичу Максимову» від 05.02.2016 року № 06, «Про встановлення меморіальної дошки Олександру Ігоровичу Мочалову» від 05.02.2016 року № 07, «Про встановлення меморіальної дошки Денису Сергійовичу Синюку» від 05.02.2016 року № 08, «Про встановлення меморіальної дошки Олександру Миколайовичу Флорову» від 05.02.2016 року № 09, «Про встановлення меморіальної дошки Геннадію Васильовичу Біліченку» від 21.09.2016 року № 182.

З метою вивчення питань і підготовки пропозицій щодо прийняття міською радою, її виконавчим органом, рішень з найменування та перейменування елементів міського середовища створена комісія з питань найменування та перейменування елементів міського середовища та інфраструктури, увічнення пам`яті осіб та подій, протягом січня – листопада 2016 року комісія розглянула 36 звернень громадян, з них 33 розглянуто позитивно.

За результатами підготовлені рішення виконкому Полтавської міської ради щодо встановлення у м. Полтава меморіальні дошки: «Про встановлення меморіальної дошки Йосипу Хмелевському» від 21.07.2016 року № 135, (видатний український фотограф польського походження); «Про встановлення меморіальної дошки Івану Павловському» від 21.09.2016 року № 183 (видатний історик, архівіст, музейник і громадський діяч),»Про встановлення інформаційної дошки Василю Григоровичу Кричевському» від 05.10.2016 року № 199 (видатний архітектор та художник, один із засновників українського архітектурного модерну, автор дизайну державного герба Української Народної Республіки).

На виконання п. 13, 17 Міської програми з охорони культурної спадщини та збереження історичного середовища міста Полтава на 2013-2017 року управління культури виконавчого комітету Полтавської міської ради, як орган охорони культурної спадщини, брало участь у роботі:

· тематичного навчання «Актуальні питання збереження, використання та популяризація музейних колекцій» (м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 15, Інститут публічного управління та кадрової роботи Національної академії керівних кадрів культури і мистецтва Міністерства культури України, 11-15.04.2016 року);

· наукових читаннях «Сучасна наука і краєзнавство: елементи взаємодії (присвячених 125- річчю заснування Полтавського краєзнавчому музею імені Василя Кричевського)» (м. Полтава, вул. Конституції, 2, Полтавський краєзнавчий музей імені Василя Кричевського, 26.10.2016 року);

· культурно-просвітницькому заході «Іконографія гетьмана Івана Мазепи: сутність, проблеми, сучасні рішення» (м. Полтава, вул. Шведська Могила, 32, Державний історико-культурний заповідник «Поле Полтавської битви», 14.10.2016 року).

На виконання наказу управління культури Полтавської облдержадміністрації від 15.05.2012р. №161 «Про утворення Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при управлінні культури Полтавської облдержадміністрації» проводилась робота з підготовки матеріалів на засідання комісії. Протягом 2016 року направлено на розгляд облікова документація на 20 об’єктів культурної спадщини, усі розглянуті позитивно.

На відповідні програмні заходи були виділені протягом поточного року кошторисні призначення у розмірі 200 000,00 грн.

У 2016 році галузь культури з місцевого бюджету профінансовано кошти у сумі 54 мільйони 139 тисяч 600 гривень.

Всі новини
План роботи
20.01.2020 – 26.01.2020
Афіша
Закони України
Сторінка кадровика
downloadfilmterbaru.xyz nomortogel.xyz malayporntube.xyz
Полтавська міська рада
Міністерство культури України
Веб-портал відкритих даних
Полтавської міської ради